Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért van ennyi mulm?

Bamboochatheone kérdése:

Miért van ennyi mulm?

Figyelt kérdés
Akváriumom 30*30*30-as kocka és ebben van egy Aquael FAN-1 a gyári szivacsával és némi perlonvattával a tisztább víz érdekében. Ez picit lefojtja a 320 literes maximális teljesítményt ezért beraktam az alsó rétegbe egy 250 liter/órás kis powerhead-et ami csak akkor megy amikor a világítás(13:30-20:40). Viszont néha amikor rámtör az unalom egy fecskendővel csinálok egy kis függőleges áramlást hogy megmozduljon a víz és olyankor rengeteg mulm és szemét repül fel. Az akváriumban 3 guppi hím van meg rengeteg növény és 1W/liter világítás. A bioszűrést is kiegészítettem egy fél literes üdítős palackkal( [link] )-itt a negyedik blogbejegyzés. Mit lehetne tenni hogy kevesebb legyen a mocsok? Ha valami kérdés merül még fel akkor ne habozzatok feltenni!

2012. dec. 22. 22:12
 1/3 _.-Akv-._ ***** válasza:
Itt egy kép magáról az akváriumról: [link]
2012. dec. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Túl nagy dzsungel van az alján, és nagy az aljzat szemcsemérete.

Így hiába az áramoltatás, nem tud érvényesülni.

Gyakrabban kéne aljzatporszívózni.

Ilyen kis akváriumban úgyis indokolt a heti 2 vízcsere, mindent vízcserét aljzatporszívózással egybekötve végezz.

2012. dec. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem alapvetően az áramlás irányával van a baj. A falnak fordított kifolyónyílás és a nagy dzsumbuj az alján azt eredményezik, hogy nem mindenhová ér el rendesen az áramlás, és így nem képes a mulmot magával vinni. Rendezz egy nagy aljzatporszívózást, és amikor már jól felkavartál mindent, a koszok mozgása mutatni fogja merre megy az áramlás. A tereptárgyak és a szűrő variálásával meg tudod keresni az ideális áramlási irányt.
2012. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!