Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv! Akvaristák! Milyen...

Üdv! Akvaristák! Milyen halakat érdemes tartani frenatussal és szumátrai diszmárnával?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!
2012. dec. 24. 19:32
 1/6 kzs ***** válasza:
rózsás díszmárnát és/vagy bíborfejű díszmárnát (attól függően, hogy mekkora az akvárium)
2012. dec. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mekkora az akváriumod? Szerintem nézdd meg a diszhal.info-t, ott rengetek hasznos tippet találsz, és leírják a hal igényeit! :) Sok szerencsét!
2012. dec. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rózsás díszmárnát javasolnék de egy jó nagy csapat szumi önmagában talán szebb látvány.
2012. dec. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Frenatusból gondolom csak 1 van, mert azok balhéznak a területen, ha többen vannak.

Úgyhogy alulra szerintem mehetne még egy kisebb csapat más fajta csíkhal, vagy botia fajta.

Pl. Soksávos botia, azt mostanában láttam 1-2 helyen.


Felülre meg egy nagy csapat zebradánió, csak hogy a csíkoknál maradjunk. :) Illenek a szumikhoz :)


Tartottam már őket együtt, ha mindkettőből elég nagy a csapat, akkor nagyon jól kiegészítik egymást.

A szumiknak amúgy is kell valami más hal társaság, különben unatkoznak, meg verekednek.


Mondjuk az akvárium méretét nem írtad, a fenti társításhoz kb 250 liter lenne ideális.

2012. dec. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
150 literes az akváriumom és az ugy jo hogyha 2 xifo 1 fiu meg 1 lány mert ők már megvannak, és 5 darab ékfoltos razborát, 5 malabári dániot és 4 szumátrai diszmárnát.
2012. dec. 25. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjál a szuminál és a malabárdi dániónál de szumiból legalább 10-et tarts és ha őket kevesled egy hónap múlva akkor vegyél malabárdi dániót melléjük. Az razbóra az nyugis halak mellé jobb választás talán.
2012. dec. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!