Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért történt ez a halimmal?

Miért történt ez a halimmal?

Figyelt kérdés
Voltak régen mexikói kardfarkú halaink. Mikor eljött a szülés idelye, hátrafordultak, és felmentek a víz legtetejére, ott elpusztultak, 1-2 picike után. Mindenük megvolt, hőmérséklet ideálik, táplálva voltak, búvóhely volt, növény is, szűrő, levegőztető. Miért történhetett? Én rontottam el?

2012. dec. 24. 21:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat: hőmérséklet ideális
2012. dec. 24. 21:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak annyit tudok mondani, hogy a terhes halat élő kajával érdemes etetni, attól megerősödik. Szülés után pedig ha le van gyengülve az anya, nem árt alacsonyabb vízbe tenni, gyenge áramlattal, hogy tudjon pihenni.


De ha mint írtad volt búvóhely és etetted rendesen, akkor nem hiszem hogy ez lett volna a gond.


Sajnos nincs érdemleges ötletem.

2012. dec. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Fagyasztott szúnyoglárvát kaptak, nem tudom, jó-e az olyankor...
2012. dec. 25. 09:09
 4/8 Csabeszkusz99 válasza:
lehet betegek voltak
2012. dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Platypus ***** válasza:
Valószínűleg valami más probléma volt, például magas nitrátszint vagy hasonló. A xifók szívós a halak, jó sokáig elviselik a rossz körülményeket. A szülés viszont hatalmas megerőltetés, ami egy rossz kondíciójú halnak könnyen végzetes lehet.
2012. dec. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszönöm! Nálam jól vannak tartva, mindenük megvan, minden ideális a számukra.
2012. dec. 25. 21:21
 7/8 Platypus ***** válasza:
Ha nem írod le, mi az a "minden" és szerinted hogyan ideális, akkor nem tudjuk kitalálni, hogy te rontottad-e el. Lehetett valami titokzatos betegség is, de erre látatlanul sosem fogunk rájönni. Egyedül az esetleges tartási hibákat lehet kisakkozni a leírásod alapján. És szinte mindenki azt hiszi, hogy nála minden rendben van, akkor is, ha néha nem. Mivel nem ismerünk, nem tudhatjuk, hogy nálad a rendben valóban rendbent jelent-e.
2012. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van nekik: búvóhely, 2db, hatalmas akvi(nem tudom, hány liter, de 100 fölött) csak ők vannak, nővények, rendes táp, szűrő 2db, fűtőszál(több) egy pici hőmérő, talajnak kövek,világos színűek,ne olyan nagy szeműek,csigaházak voltak, de kiszedtem őket, miután a kedvenc hímemet úgy kellett belőlle kihúzni, mert valahogy beelement...
2013. febr. 15. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!