Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nincsenek buborékok az...

Miért nincsenek buborékok az oldalán?

Figyelt kérdés

Engedtem vizet vödörbe, hogy holnap be tudjam önteni az akváriumba. De a szélén nincsenek buborékok..(ami a klór miatt szokott ott lenni) Kezdő vagyok, és először fogok önteni az akváriumba vizet. (vagyis most rendezem be, stb...) Vagy ez természetes? :D vagy azért mert nekünk kútból jön a víz , és nincs benne tisztító anyag? Bocs, de nagyon kezdő vagyok. :)..

De tudom, hogy nem lehet beönteni, amúgy sem, mert a szoba hőmérsékletéhez kell "igazodni".


2012. dec. 27. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben van a válsz.Kútvíz.
2012. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért van klór a csapvízben, mert a vízművek fertőtleníti a vizet (egyébként nincs benne sok). Mivel egy zárt csőrendszerben fut, azon keresztül jut el az emberekhez, így ott nem párologni. Csak akkor párolog, ha kiöntik egy vödörbe.


A kútvíz az nem klóros. Azért kell vigyázni a kutakkal, ha nem friss jön víz belőle, akkor veszélyes, akkor fel kell forralni. De ha egy jó eret találtatok el, amiből mindig jön friss utánpótlás, akkor nincs vele ilyen probléma.

2012. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
így ott nem párologni > így ott nem tud elpárologni
2012. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha hozzáöntesz egy kis forróvizet, szobahőmérsékletű lesz egyből.
2012. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget írok, de tudtommal a kútvíz nagyon kemény. Majd érdemes egy ph szűrőt beszerezni, hogy megnézd, sok halfajta, és növény csak a lágy vizet bírja.
2012. dec. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)... Tudom.. :D.. Majd lágyítom nekik :)
2012. dec. 27. 21:12
 7/7 bamboochatheone ***** válasza:

pH szűrő. xD Fúú:D

Az RO-szűrő. Ezzel tudod lágyítani ha tényleg kemény a víz.

2012. dec. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!