Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja van a dominóharcsámnak?

Mi baja van a dominóharcsámnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2 nap alatt a dominóharcsám bajusza a fele lett az eredeti hosszának, a végén bojtszerű akármivel.. Egyszer elpusztult ezért egy halam, gyógyszer és karantén ellenére.... Meg tudom menteni? Segítsetek légyszi! :S köszönöm!

Kép róla: [link]



2012. dec. 28. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem leszakadt, vagy letépődött, és a sebre penész telepedett.

A penészt szappanos vattával le tudod törölni, a sebet pedig kezelheted neptunos gyorsfürdőkkel.


Ami viszont még nagyon fontos, hogy hogy sérült meg.

Nem biztos, hogy mechanikai sérülés.

Pl az uszony rothadás is ilyen tüneteket csinál, (csak uszonyon) és az is a rossz vízminőségtől van.

Pláne ha ez visszatérő jelenség, akkor ennek alaposan utána kell járni.

Különben ennek sem fog használni a gyógyszer, mert az úgy csak tüneti kezelés.

2012. dec. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az aljzatod az oka. Milyen aljzatod van? A képről nem derül ki. Vannak éles részei? Mert azok meg tudják sebesíteni a harcsák bajszát.
2012. dec. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nem uszonyrothadás. Ma bementem az állatkereskedésbe, ott ugyanezt mondták, hogy valószínűleg megsérült és begombásodott utána.. Vettem fertőtlenítőszert, meg gomba elleni cuccot..


Az aljzatban semmi éles dolog nincs, sima apró kavics :)

A növények meg a vasfa szintén nem éles, nem tudom hogy sérülhetett meg..


Ma reggelre viszont eltűnt a penész, olyan, mintha semmi nem történt volna, vígan úszkál meg minden, csak rövid a bajsza.. Remélem beforr és visszanő :D


Köszönöm a segítséget ^^

2012. dec. 28. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!