Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neptun gyorsfürdőn és neomagno...

Neptun gyorsfürdőn és neomagnolos oldatban való áztatáson kívül még milyen megoldások léteznek növények beültetés előtti fertőtlenítésére?

Figyelt kérdés

Most készülök új növényeket venni 35l-es akváriumomba. Jávai mohát, Cryptocoryne-t, Microsoriumot és esetleg ricciát szeretnék venni.

Milyen megoldások léteznek növények fertőtlenítésére? Hallottam olyanról is, hogy az ásványvíz is sok dolgot kiírt, csak a csigapetét nem.


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. dec. 28. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

2 hét karantén is jó megoldás.

Vagy hypo-ba áztathatod őket, mondjuk 1:40-es oldatba 2 percre. De ez megviseli őket, viszont előnye, hogy az algát is kiírtja.

2012. dec. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ÉS a hypo mennyire kockázatos megoldás? Nagy a valószínűsége, hogy kinyiffantom vele a növényeket?


A karanténozás nem nagyon tiszta nekem. Azt tudom, hogy halaknál hogy megy ez, de növényeknél? Ez működtetett akváriumban kel, hogy történjen, vagy egy vödör vízben is jó? Mert nincs még egy akváriumom.

2012. dec. 28. 17:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha betartod a 2 percet, akkor nem nyiffannak ki a növények, de néhány levelüket elveszíthetik. A mohákat mondjuk csak 1 percig áztatnám, a többi mehet 2-re. Én kétszer ilyen sűrű oldattal csináltam, semminek nem lett baja.


Karanténozás sima vödörben, technika nélkül. A ricciának mondjuk egy lámpa nem árt, az nem bírja nélküle, a többinek nem számít 2 hét. Ezalatt kikelnek a csigák, ha vannak, a kórokozók pedig gazdatest nélkül elpusztulnak. Az algáknak viszont nem árt.

2012. dec. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A hypos oldatba áztatás után le kell öblíteni őket bő vízzel, ugye?


A 2 hét karantén alatt a hidra és a planária is kidöglik, ha ne adj isten lenne az is van a növényen?

2012. dec. 28. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze, le kell öblíteni.


Az utóbbi kérdésedre nem tudok pontos választ adni, de szerintem igen, mivel teljesen biztonságos a módszer. De szerintem ezek akár a lemosással is eltűnhetnek, bár nem ismerem őket. Viszont ha nem élő vízből viszed be a növényt, nem hiszem, hogy előfordulhatnak. Csigákkal szoktak csak fertőződni, illetve ha halakkal együtt tartják őket a kereskedésben, akkor darakórral.

2012. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!