Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba milyen...

54 literes akváriumba milyen halakat vegyek?

Figyelt kérdés

2 fekete molli

2 guppi

2 rózsás díszmárna

2 xipho


Ez az összeállítás jó kezdésnek? A vitorláshalnak kb. mekkora akvárium kell? Köszönöm a válaszokat! :)



2012. dec. 28. 20:53
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Legyen 8 guppi. A többi egyik sem való ekkora méretbe. Vitorlás meg főképp nem. Keresd meg a halakat diszhal.info-n!
2012. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták a kisállat kereskedésben hogy nyugodtan tehetem 54 literes vízbe a vitorláshalat. De akkor szerintem csak 8 guppi lesz ha az úgy nem jó :)
2012. dec. 28. 20:57
 3/9 bamboochatheone ***** válasza:
Vitorlás sikeresen 200 litertől tartható.
2012. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Imádom az eladókat. [link] Ezt mégis hogy lehetne? Azért ez már a szokásosnál is pofátlanabb.
2012. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És még azt mondta hogy a 8 hal mellé lehetne tenni még 2 vitorláshalat 54 literes vízbe... Akkor szerintem inkább maradok a 8 guppinál
2012. dec. 28. 21:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem guppiból csak hímeket vegyél. Én biztos csak azt vennék.

Kisebbek, mint a nőstények, így még fér melléjük hal.

Nem tudnak túlszaporodni, nőstényekkel együtt tartja ez sok gondot jelentene, hogy mindig meg kell oldani hogy hova tedd azt a rengeteg kishalat.

Színesebbek is sokkal, mint a nőstények.


És akkor mehetne a 8 hím guppi mellé, aljzatlakónak pl 5-6 panda páncélos harcsa.


Vagy mondjuk 6 hím guppi 3 törpe szívó harcsa, 1 pár törpe gurámi.

2012. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4 páncélos harcsa ha akarsz törpe szívó harcsa meg valami rajhal pl. guppy 8db szerintem de az akvárium literét oszd el a halak cm-ével! :)de reálisan de amm diszhal.info (reáli: szóval ne 50cm-es halat rakj egyedül hanem amit szabad akkorába! :) )
2012. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én raknék amanda lazacból 12db-ot, és melléjük törpe páncélosharcsát 4-5 db-ot talajlakónak. Esetleg még lehet színesíteni az akváriumot garnélákkal. Red Cherry, Yellow Fire, Blue Pearl, Snowball garnéla is mind kezdésnek ajánlható. Belőlük olyan 8-10db-ot érdemes beszerezni, úgyis szaporodni fognak.

A bolti eladókra meg ne hallgass. Ők csak gazdagodni akarnak.

2012. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Már bocsi!nem vagyok nagy hal szakértő de azt azért te sem gondoltad komolyan hogy a guppi hím kisebb a nősténytől????

A hím guppi színes hosszabb mint a nőstény.

2016. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!