Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nehezen boldogulok a talajtisz...

Nehezen boldogulok a talajtisztítással. Adnátok pár tanácsot?

Figyelt kérdés

Gumicsővel próbálom a talajból (4-12 mm szemcsenagyságú gömbölyűszemű kavics) kiszippantani a mulmot, de mindig hatalmas a vízveszteségem, és még csak nem is érek a végére.


Ti hogyan csináljátok a talajtakarítást? Milyen eszközt használtok rá? A tölcséres végű gumicsővel kevesebb a vízveszteség?


Köszi a segítséget!


2012. dec. 28. 23:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Használj tölcsért és vékonyabb csövet.

De olyan, hogy vízveszteség nem létezik, hetente 30%-ot mindenképpen cserélni kell. Amíg ez lejön, át kell tudnod pásztázni az aljzatot.

2012. dec. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, mindig összekötöm a heti vízcserével, csak sajnos ez a vízcsere ilyenkor nem 30%, hanem sokszor eléri a 80%-ot is. Múltkor szinte észre sem vettem és zutty, eltűnt a víz az akiból... Annyira a mocskot maceráltam. :) Köszi!
2012. dec. 28. 23:24
 3/5 Darkkingdom ***** válasza:

Azért olyan gyorsan nem illan el a víz az akváriumból ilyenkor!Gondolom nem olyan brutál vastag csővel szívatod le!ebből kiindulva egy elég pici akváriumról van szó!

Ilyen összeállítással a víz vissza folyik de az alját össze takarítod víz veszteség nélkül,és ha kész vagy akkor leszívsz annyi vizet amennyit akarsz és így van időd mindenre!


[link]


[link]


Én 450 liternél így csinálom,Lenne időm átpásztázni az alját de kényelmesebb így!( SZÁMOMRA )

2012. dec. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sejtettem, hogy van rá valami kütyü, ez sok mindent megkönnyít.
2012. dec. 29. 02:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl nagy az aljzat szemcsemérete, túl sok mulm ül meg benne.

Ezért praktikusabb 1-2 mm szemcseméret.

Ez lehet a probléma forrása, megoldást meg már írtak. :)

2012. dec. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!