Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Guppy Kis 1napos halaknak...

Rózsavölgyi kérdése:

Guppy Kis 1napos halaknak hogy lehet halneveldét csinálni?

Figyelt kérdés
Halneveldét szeretnék csinálni házilag egyáltalán lehet csinálni ? ha valaki tudja adja már meg hogy kel csinálni 1 et van 200 L es aksim a kicsiket befőttes üvegbe tetem 1 naposak nincs nekik levegőztető fűtő ezért kéne egy halnevelde venni nem tudok errefelé nagyon mesze van az állatkereskedés! Ha Valaki Segítene hogy kel 1 et házilag készíteni Megköszönném !!

#akvárium #hal #akvarisztika #halak #guppi #betta #díszhal #Halnevelde #Szivárványosguppy
2012. dec. 30. 03:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valami műanyag pálcákból kéne összeragasztani szilikonnal egy tartályszerű keretet, amire damillal rávarrsz szúnyoghálót, és az egészet belógatod a nagy akváriumba.

Valahogy kikötözöd oda , hogy ne süllyedjen le.

Igazából te látod, mi van otthon, mivel tudsz dolgozni, csak fantázia kérdése.

A lényeg, hogy olyanokkal dolgozz, amiből semmi nem ázik ki a vízbe.

Amúgy meg ha 200 literben sok növény van, akkor ott is túlélheti néhány a gyerekkorát.

Legalább nem szaporodnak túl. A természetben sincs másképp, ott is csak a kevés legerősebb marad meg, direkt azért is szülnek ilyen sokat.

200 litert egyébként elég jól meg lehet csinálni elevenszülősre egy jó társítással, több elevenszülővel, közepes méretű ragadozókkal, (jó szűréssel) és kialakítani egy aránylag hosszú távon fenntartható rendszert, és akkor szülhetnének a közösben is.

2012. dec. 30. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jégkrémes dobozból meg lehet próbálni elkészíteni.Tűvel sűrűn kilyukasztgatod,hogy a víz átáramoljon rajta,de a halak ne férjenek ki.A tetejére madzaggal köthetsz nehezéket,amit kilógatsz az akvárium oldalán.Gyakran kell takarítani,mert az egész akváriumot elszennyezheti.

Amúgy szerintem nem érdemes velük bajlódni.Én egyszer próbáltam.KB 4-5 hónap,mire át lehet őket tenni,ha ragadozók is vannak a nagy akváriumban pl:vitorláshal.

2012. dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
A legegyszerűbb ( és kevésbé látszik) a az akvárium keresztirányú szélességénél néhány milliméterrel kisebb üveglapot vágatsz.Ezzel egyik felén néhány centiméteres részt leválasztasz(Az üveglap előről alig látszik..Az üveglap alját a talaj rögzíti, felül pedig kiékeled, hogy ne tudjon eldőlni.(pl. egy kis radírdarabbal) A függőleges néhány millimétert pedig kitöltöd egy kettéhajtott, vagy hengerré csavart szúnyogháló csíkkal.A víz így tud áramlani, a fűtés meg természetesen megoldott.Az etetéssel (pl. ujjal összemorzsolt lemezes) kell nagyon vigyázni,keveset ! A rész külön tisztítható slaggal.
2012. dec. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

drótbol formálsz egy ketrecet és beboritod szunyoghálóval



mikor kész berakod az aksidba

2012. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a Válaszokat El is kezdek Össze Eszkábálni valamit :)
2012. dec. 30. 13:02
 6/12 anonim ***** válasza:
A drótos változat a legjobb.Nekem van bolti,de fogok csinálni egy ilyen drótosat,mert az enyémből ki tudnak szökni a halgyerkőcök:)Köszi az ötletet!
2012. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A drótos változat az egyik legrosszabb, mert simán nehézfém mérgezést okozhat!!!

Lehet drótot használni, de akkor valami olyat, ami gyárilag műanyag bevonatos.

Ahogy írtam, csak olyannal lehet dolgozni, amiből semmi nem ázik ki a vízbe.

2012. dec. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szereztem szúnyog hálót meg damilt tűt csak az a baj hogy ha csinálok ketrecet belőle hogy csináljak valamit amit vissza tudok zárni és nyitni mert etetni is kel a kicsiket :s

ezen akadtam fel picit :S

2012. dec. 30. 21:19
 9/12 anonim ***** válasza:

És felülről minek kell lezárni?

Ha a háló széle a víz fölött van mondjuk 5 cm-rel?

2012. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

itt egy kép róla, csak neked szúnyoghálós lenne az oldala. ennyi. a vízszint felett legyen a teteje vagy 5 cm-rel.


[link]

2012. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!