Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 72 literes akváriumba milyen...

72 literes akváriumba milyen halakat?

Figyelt kérdés

Szeretnék összehozni egy 72 literes akváriumot és ebben kérném a tanácsotokat, hogy milyen halakat rakjak bele. Amit mindenképp szeretnék az 2 foltos páncélosharcsa, 2 anci és 1 sárga aymoneri. Ezeken kivűl kellene valami ötlet.

A szűrést egy powerheaddel oldanám meg, világításnak vagy ledekből vagy neonból készítenék valami erőset.



2012. dec. 30. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
[link] ilyet? aminek 300 liter kell? ancinak is 90 liter kell.
2012. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aymoneri... 300 literben tarthatsz 1 darabot, de még ott sem nagyon tudod társítani, mert agresszív.

2 ancinak 100 liter a minimum, ők sem kicsik, a hím védi a területét. Maximum 1 db menne el 70 literre, ha nagyon ragaszkodsz hozzá.

Páncélos harcsából 5-6 db a minimum, de nekik is nagyobb hely kellene. Jobb, a törpe páncélos harcsa.

Így ezek mellé elfér még mondjuk 6-8 guppi és kész. Vagy 8 neonhal. Vagy 8 parázslazac.

2012. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudtam, hogy ekkora igénye van az aymonerinek. Tesómnak volt egyszer régen, ott tetszett meg. De igazából nem is értem miért kéne ekkora vízmennyiség neki... Nem egy túl mozgékony típus, inkább ilyen félénk stb-nek tűnt. De ha ennyire nem ajánlott, akkor lehet, hogy lemondok róla.


Harcsák esetében törpére gondoltam, csak nem azt írtam. Guppyt nem akarom, az olyan túl semmilyen, neon az lehet, hogy jó volna, vagy valami citromlazac stb. Nem tudom még meggondolom, de az anciról nem akarok lemondani. 2 mindenképp lesz, nem hiszem, hogy annyira nem felelne meg nekik. Sok helyen 100szor rosszab körülmények közt élnek...

2012. dec. 30. 17:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Neked aztán kemény logikád van. Remélem az élet más területein is hasonlóan gondolkodsz.
2012. dec. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem akarlak leszólni vagy valami de 2 anci nem megy én nekem 160l-es lesz de még így is mondták hogy hát lehet jobb lenne törpe szívó harcsa!Neon nem rossz ötlet csak szerintem kicsi neki is mert neki meg úszó tér kell!
2012. dec. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, logikus, ha mások jobban kínozzák, akkor egy kicsit neked is szabad...

Nálam egy kifejlett hím és 150 literben, 2 aranyhallal. Úgy betanította őket, hogy amint megmozdul, máris az akvárium másik végébe kotródnak. Ezek az algázók komolyan védik a területüket. Egy nálánál nagyobb aranyhalra még csak ráijeszt, bár okozott már sérülést is. Fele akkora helyen viszont halálra fog verni halakat, főleg kettő.

Nem azért osztunk itt tanácsokat, mert rosszat akarunk, hanem mert meg szeretnénk osztani a tapasztalatainkat. Hogy más ne kövesse el azokat a hibákat, amiket mi esetleg már megtettünk.

2012. dec. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm, akkor lehet, h anci sem lesz, rosszat én sem akarok nekik, csak azt is nehezen fogadom el ha valaki azt sem tudja melyik halról beszélek, csak kikeresi a szent írást és az alapján rögtön támadóan válaszol. A normális válaszokat köszönöm. Amit kérdeznék, hogy akkor 1 anci se legen, vagy 1 azért talán lehet? Illetve neonok helyett esetleg mit lehetne?
2012. dec. 31. 13:23
 8/8 A kérdező kommentje:

Tetszik pl a törpegurámi,a szivárványos gurámi, a gyűrűs bohóccsutka, a csíkos fogasponty, a vörösúszójú párducdánió, a gyöngy dánió, a malabári diánió, a zöldsávos törperazbóra, a párduccsík, a jaguárcsík, a panda, az álarcos és a rézfoltos páncélosharcsa, a villásfarkú kalászhal és pink dánió.


Alapból ezek a lazacfélék meg dániófélék tetszenek, de vmi színeset szeretnék.


Ezek közül mondjuk? Bár nem tudom melyik milyen árú, ill. mennyire beszerezhető, csak neten néztem őket

2012. dec. 31. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!