Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora az a lagkisebb akváriu...

Mekkora az a lagkisebb akvárium, amiben lehet garnélát tartani? Mondjuk 1-2db-ot. Csak kíváncsiságból.

Figyelt kérdés
És milyen szűrő kell bele, mekkora lenne az egész...stb...

2012. dec. 30. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

20 liter, valami kicsi motoros szűrővel.


Csak jó garnélát kell választani, mert nagyon elszaporodhatnak. És ha az a cél, hogy kis akvárium, kevés garnéla, akkor ez nem túl jó dolog.

20 literben pl lehetne tartani 4-5 amano garnélát, vagy 6-8 pinokkió garnélát. 1-2 db nem érzi jól magát.

2012. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nem úgy értettem, hanem mekkora az minimális akváriumméret, amiben !elviekben! lehet tartani 1 vagy 23 darab garnélát.

Nyugi, nem csinálom meg, így is vannak elegen !  

2012. dec. 30. 17:43
 3/15 A kérdező kommentje:
23=2
2012. dec. 30. 17:43
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja és kb CRS és RC méretre gondoltam :D
2012. dec. 30. 17:44
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát amit én láttam legkisebbet, az 10l volt. Persze ennél szerintem nagyobbat érdemes csinálni, egy 20l körüli már ideális garnélázáshoz. Ennek mérete pl 25x25x30, vagyis egy ilyen: [link]


Szűrő garnélákhoz: ez jó kérdés. Egyesek esküsznek rá, hogy a sima belső szűrő is jó. Ez gyakorlatban azt jelenti, hogy ezen azért vannak olyan rések, amiken a kis garnélák átférnek. És ahol átférnek, ott át se mennek.

Ami viszont jó garnélák mellé, az a szivacsszűrő, vagy a mattenszűrő. Jó lehet még a talajszűrő is.

És vannak az akasztós szűrők, amik szintén kiválóak. Csak a szívóágat kell egy harisnyával lefedni, mert bizony ott is beférnek.

2012. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Zolka99 ***** válasza:
nekem rc van 20 literbe jól elvannak
2012. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én minimum egy ilyet vennék:

[link]


ár-érték arányban a legjobb. De nekem most egy 72 literes van, garnélák és nano halak lesznek benne 1-2 héten belül.

2012. dec. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az RC-t, vagy sakurát volt hogy bedobtam egy tál vízbe és ott voltak 1-2 hétig a fürdőszobában szűrő nélkül, semmi bajuk nem lett. 10 literben is vígan élnek egy akasztós szűrővel, mert ők mindent kibírnak.


De CRS, velük ellentétben nem bír ki semmit.

30-40 liternbél kisebben nem hiszem hogy életben lehet tartani őket. Kényesek a vízminőségre, náluk komolyan be kell állítani a keménységet, és a ph-t, ezen kívül a hőmérsékletre is nagyon ügyelni kell, különben hamar elhullanak.

2012. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
meg a yellow is kibír mindent.
2012. dec. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam... Hanem (full elméletben) Ha mondjuk beraknék egy RC-t egy 1 literes üvegcuccba, és a szűrés megoldott, és vízcsere egy másik, nagyobb, jól megszűrt akiból történik akkor kibírná-e. Hiszen tiszta a vize, csak a mozgástere kicsi...
2012. dec. 31. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!