Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 25 literes akváriumom....

Van egy 25 literes akváriumom. Milyen halakat és növényeket vegyek bele?

Figyelt kérdés

Van fütőtest benne meg szivacsos levegöztető.

Vannak még benne színezet narancssárga kavicsok ( olan picik 2-3 mm).

Szeretnék venni bele halakat, meg növényt.

Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen kicsi akváriumba milyen halakat lehet tenni és mennyit, meg milyen növényeket kéne bele vegyek?

Csapivizzel tölteném az akváriumot ami kissé vizköves, ugyhogy nem igényes halakat meg növényeket szeretnék venni bele...tudnátok sorolni párat ?



2013. jan. 1. 17:32
1 2
 1/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát ekkorába én 10-15 db garnélát tennék neocardinia fajok közül. A világításod milyen?
2013. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
neonhalak is nagyon szépen mutatnak
2013. jan. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak éppen a neonhalak nem ekkorába valók!!!

Jól mondták ebbe garnélákat lehet tartani, maximum még egy kis csapat NANOhalat.

Nanohalak: [link]

Garnélák: [link] (a neocardinia fajokból válogass)

2013. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Neonhalat meg se próbáld ebbe!Sőt ez garnélásnak felel meg!Mert hivatalosan 30l alatt gerinces állatot tartani tilos!
2013. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: A garnéla gerinctelen.
2013. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag garnélákat bele. Mivel sima csapvízben lesznek, ezért én a Neocaridina-ból ajánlok kezdésnek 8-10db-ot. Red Cherry ideális kezdőknek ajánlható garnéla.

Esetleg melléjük rakhatsz pár csigát is, színesítve az akváriumot.


Viszont a narancssárga kavics érdekes kinézetű lehet. Nekem fura, de ha neked tetszik, akkor okés. Viszont győződj meg róla, hogy a színt nem engedi-e. Mert az mérgező minden élőlényre.


Növények: Ez a világításodtól függ. Milyen lesz felette?

A garnélákhoz én jávai mohát mindenképp ajánlanék, nagyon szeretnek benne kotorászni. És nem igényes növény. Mellé rakhatsz még Anubiast, szintén nem kell neki extra törődés.

2013. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Világitást is még kell vegyek.. amm de a garnélkák mellet még mien kisebb halakat tarthatnék?
2013. jan. 1. 18:22
 8/11 anonim ***** válasza:
én azt írtam hogy garnélásnak felel meg csak véletlenül úgy írtam sőt....tudom hogy gerinctelen..!Mondanám tegyél bele nano halat de szerintem ez nano halaknak is kicsi!
2013. jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ha tényleg mindenképp akarsz halat akkor Boraras Brigittae, vagy Endler Guppy, de szerintem a halakat ekkorába ne erőltesd.
2013. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is hanyagolnám a halakat ekkorában. Ha mindenképp akarsz, akkor endler guppy, de csak hím, hogy ne tudjanak szaporodni. Belőlük 3-4 db. Viszont így meg a garnélákat nem ajánlom.
2013. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!