Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy hónapig külföldön voltam,...

Egy hónapig külföldön voltam, apukám szinte teljesen tönkretette az akváriumom lakóit, el vagyok keseredve, mit tegyek velük?

Figyelt kérdés

5 neonhalból egy "eltűnt", egyet döglötten halásztam ki, a hím guppik hasa beesve,teljesen cafrangosak, hiányzik a farokúszójuk jelentős része (2 db), egy nőstényem van,az viszont ép és növekedett,két hím platti iszonyat állapotban,az egyik fején nagy fehér folt mintha hiányozba a fél fejteteje, a másik fején is indul ez a folt.mi a franc bajuk van? Be sem tudom azonositani a kórt. Két vitorláshalam óriásra nőtt,egy nőstényplattim is gömböc ,de a többi....... A növények lyukasak lettek,megették a halak?

Semmi baj nem volt,mikor elmentem ,mit tegyek a "félfejűvel"?

Nagyon sajnálom őket,apu szerint mindent úgy csinált,ahogy kértem.


2013. jan. 2. 00:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tettem a vízbe parakill turbot,de nem tudom,mit tudok tenni....:(
2013. jan. 2. 00:18
 2/12 A kérdező kommentje:
210 l-es az akvárium. Egy botia és két házmester van még,ők elvileg ügyesen túlélték a felügyeletet.
2013. jan. 2. 00:20
 3/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Hát nemtudom lehet tényleg apukád rontott el valamit, de ez az összeállítás is furcsa.
2013. jan. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
túl vagy telepítve egy kicsit!
2013. jan. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Zsolt32 válasza:
0%
Hát ebből a tanúlság az hogy ne bízd az akváriúmot apukádra.Amúgy ahogy olvastam a problémákat jobb lessz ha könyítesz a rajtuk és ecerüen lehúzod a szenvedőket és veszel újakat!Amúgy az én akváriumom is majdnem ugyanigy pusztult meg.csak nálamnem az apám hanem az öcsém baszta ell.Amúgy részvétem.
2013. jan. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A betegnek látszó félfejű plattikat vagy karanténozod és gyógyítgatod vagy gyors halállal véget vetsz szenvedéseiknek. Az elmondottak alapján az utóbbit választanám. A többi dolog még helyrehozható a felügyeleted alatt. A te helyedben teljesen kitakarítanám az akváriumot mert gondolom most a víz nem a legjobb minőségű (vízcsere, stb amíg távol voltál.)
2013. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Cserélte a vizet apukám,együtt csináltuk,mikor elutaztam.egy évben kétszer, egy-egy hónapot vagyok külföldön,muszáj rábíznom:(

Akkor holnap vízcsere,haltemetéssel.....

2013. jan. 2. 00:34
 8/12 A kérdező kommentje:
Elnézést a hülye kérdésért,de a guppik uszonya már nem nő vissza normálisra soha? Maradnak ilyen cafatkák,ha megmaradnak egyáltalán?
2013. jan. 2. 00:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne le húzd őket!!!!!Valami olajat kell azt hiszem a vízbe csepegtetni nem tudom milyet kérdezd meg attól elkábulnak vízbe rakod és utána fagyasztóba még is emberibb mint lehúzni!
2013. jan. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha lehúzod őket nem halnak meg egyből csak sokat kínlódva. Én is azt javaslom inkább, mint Bomhii, és ha meghaltak, inkább úgy húzd le őket.
2013. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!