Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg lehet hypo-s oldattal...

Tényleg lehet hypo-s oldattal kezelni a frissen vásárolt növényeket?

Figyelt kérdés

Hallottam egy ismerősömtől, aki mindig így csinálja. Most nem tudom hirtelen, milyen arányú oldatot mondott. Szerinte pár perc áztatástól a növényeknek nem lesz baja, viszont a csigapetéket, és a kórokozókat (pl darakór), sőt, még az algát is eltűnteti a növényekről.


Ez mennyire fedi a valóságot?

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. jan. 2. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam, hogy a vágott virágok vizébe lehet egy-két cseppet tenni, úgy tovább eláll.
2013. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is írtam itt egy kérdésnél.

Algák ellen lett kitalálva, bealgásodott növények tüneti kezelésére. 1:20 arányú oldattal, kemény levelű növényeket 1,5-2 percig, gyengébbeket maximum 1 percig, majd alaposan lefürdetve.

Ez megviseli a növényeket, egyes levelek elsárgulhatnak, de maga a növény nem pusztul el.


Általános fertőtlenítésre lehet fele ilyen erős oldatot használni, az is elég agresszív.


Viszont pár száz forint egy neptun gyorsfürdő, vagy egy parakill mondjuk 10x olyan erős adagban, mint a halak kezelésére - még ez is kíméletesebb, mint a hypozás.

Ezen felül ott a 2 hetes karantén lehetősége is. Tehát a módszert csak indokolt esetben javaslom, amúgy felesleges ennek kitenni a növényeket.

2013. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat.
2013. jan. 2. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!