Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » MIÉRT ölte meg? O_o

MIÉRT ölte meg? O_o

Figyelt kérdés
Volt egy tenyésztőtöl vásárolt, díjakat nyert koronás bettám. kb 9 hónapos volt. Egy 40literesbe volt pár guppival 2 nősténybettával és pár xifoval meg plattyval. kb 10 hal van. vettem egy hete egy ilyen csíkos márna párt ( nem jut eszembe a neve) és a fiúmárna kitépte az összes úszóját és megölte! EGY ÉJSZAKA ALATT! miért csinálta?

2013. jan. 5. 16:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
0%
biztos összekaptak a rezsibéren
2013. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Mert abból a csíkos márnából 10 db-ot kell tartani 130 literben, és ott sem olyan halakkal, mint a betta.


Azért ölte meg, mert ilyen a természete.

2013. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kissé sok ez a hal egy 40 literesbe. Meg a bettákat nem szokás ennyi más hallal összerakni. Most a ötöves díszmárna ölte meg a bettát? Nem egészen értem.
2013. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
igen! a márna ölteb meg a bettát. Az állatkeresekedő ajánlotta a halaim mellé... és azt mondta hogy kedves barátságos hal. nem bánt semmit ( mármint a márna)
2013. jan. 5. 16:22
 5/17 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedő jó átvágott.

Betta mellé nem tehetsz márnát, sügeret, szifót, mert ezek kicsinálják a bettákat.

2013. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Platypus ***** válasza:
100%
Azért csinálta, mert ez a teljesen normális viselkedése a szumátrai díszmárnának. Ez az egyik legismertebb úszócsipkedő hal. 40 literben amúgy a xifók is hajlamosak erre, csoda hogy eddig nem tették meg.
2013. jan. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 YourDestiny ***** válasza:
Az a 40 liter annak az egyetlen bettának lett volna elegendő, nemhogy ennyi halnak, ráadásul köztük agresszív fajokkal.
2013. jan. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

30 liter fölött literenként egy hal. Az összeállítás így néz ki:

- 2nőstény betta

-3nőstény platty

- 1fiú platty

-1lány xifo

-2sumátrai ( egy pár. )

és az algaevő meg a talajtisztítók.

2013. jan. 5. 21:48
 9/17 anonim ***** válasza:

a megoldás egyszerű: a túl nagy zsúfoltság miatt ölte meg, és nagyon jól tette. így legalább észre veszed, hogy mennyire rosszul raktad össze az akváriumodat. ha nem teszi meg az a szerencsétlen márna, akkor sokkal tovább szenvedtek volna a halaid. így legalább talán teszel valamit az ügy érdekében és élhető körülményeket biztosítasz majd nekik.


de az is tág fogalom, hogy csíkos márna...nekem pl sziámi ormányosmárna párom (sziámi algázó) és egy kambodzsai algázóm (hamis sziámi algázó) van 112 literre és nem mernék melléjük más talajlakót betenni...és ők is csíkosak :)

2013. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hát nekem ez első akváriumom és segítséggel raktam össze. bíztam abban aki ajánlotta
2013. jan. 6. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!