Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 L-es akváriumban van 4...

50 L-es akváriumban van 4 növény. Elég ha tápoldatot kapnak? Olvastam, hogy adni kell még nekik külön szén-dioxidot? Vagy nélküle is elvannak a növényeim? Elég ami a szűrővel bemegy?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 18:59
 1/4 Platypus ***** válasza:
Ez attól függ, milyen növények és mennyi a fényed. Az árnyéktűrő növényeknek tápoldat se kell. A közepes fényigényűeknek már nem árt, de CO2 még ide se kell nagyon. Az extrém fényigényes növényeknek kell a CO2 és tápoldatból se mindegy, mifélét kapnak.
2013. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Amikor vettem őket, azt mondták nem nagyon igényelnek fényt.

Amikor elültettem őket, eléggé sárgultak, de kaptak tápot és kezdenek észhez térni.

Hozott új leveleket is.

Van benne hínár is, az eléggé megnőtt már.

2013. jan. 5. 20:23
 3/4 Platypus ***** válasza:
A hínárok a legigényesebb növények. Ez alapján ne nagyon vedd komolyan, amit a növényeidről mondtak. Milyen fajok egyáltalán? Ha nem tudod, próbáld meg lefotózni őket.
2013. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a külön CO2 beoldás csak akkor fontos ténylegesen, ha magas fényigényű növényeket tartasz, ez olyan 1w/liter világítástól indul.

egyébként tökéletesen megfelel nekik a folyékony szén adagolása naponta. erre a legjobb az easylife carbo-ja.

de megsúgom, hogy a hínárok nagyon kényesek és elképesztően fényigényesek...pl nálam se maradna meg az érdes tócsagaz ha sötét lenne az aljzatom, a világos kvarchomok sok fényt visszaver (kb 0,5W/liter fényem van ezt a homok lényegesen erősíti, mert nem nyeli el a ráeső fényt, hanem jelentős részben visszaveri).

2013. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!