Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Naponta hány órát menjen a...

Naponta hány órát menjen a világítás a halaknak? Vettem a konektorhoz idő kapcsolót is. Amit most beállítottam: reggel 06:00 bekapcsol 09:00 ki és 16:00 bekapcsol 22:00 ki. Vélemény?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:

A halaknak nem kell világítás, nekik pont az lenne a jó, ha nem lenne.

A világítást a növények miatt alkalmazzák. Azt szokták mondani, hogy minimum 6, maximum 9 órát érdemes naponta. Hogy ezen belül mi a jó, azt neked kell kitapasztalni. Állíts be mondjuk 7-8 órát, és várd meg, mi lesz a következmény. Akvarisztikában általában mindennek a következménye 1-2 héten belül jelentkezik. Ha 2 hét múlva barna alga jelenik meg, kevés a fény. Ha zöld, sok. Akkor állíts ennek megfelelően az időn, és várj további két hetet. És így tovább, amíg meg nem találod az optimumot.


Kitartás. :)

2013. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Napi 10-12 órát egy folytában.Tehát a Tied nem jó.Nekem 8 órát megy csak mert algásodott ha többet ment a világítás.
2013. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Enyém is összesen 9et megy. 06:00-09:00 és 16:00-22:00
2013. jan. 6. 12:26
 4/7 anonim ***** válasza:
27%

9 óránál többet nem is érdemes, mert a növények ennyi ideig képesek felhasználni a fényt. Ennél több idő felesleges pénzkidobás.


Szerintem jobb lenne, ha folyamatosan menne a világítás, megszakítás nélkül. Tudom, furán hangzik, de így becsapod a növényeket, azt hiszik, megint nappal van. :)

2013. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az algásodás 1000-szer bonyolultabb dolog annál, hogy a világítás időtartamával, vagy erősségével ilyen egyszerűen lehetne magyarázni.

Lehet jó a 9 óra, lehetnek olyanok is a körülmények.

Mondjuk 7-12-ig lehet jó kb.


Ez attól függ, hány wattal hány liter világítasz, milyen növényeket tartasz, mennyire tápozol, van e co2 beoldás.

Elég összetett dolog, ezért az egyik leghatásosabb módszer, ha kitapasztalod.

Csak okosan kell tapasztalni, mert pl egy sárguló levél nem csak fényhiánytól lehet, hanem tápanyaghiánytól is.


Mindenesetre ha komolyabban növényezel, akkor egy kis irány mutatás:

[link]


Egyébként régebben nagy divatja volt ennek a nap közben beiktatott sötét szakasznak.

Az algák elszaporodása ellen használták.

Volt, akinek bejött, volt, akinek nem.

Aztán kitalálták, hogy nem hatásos, így aztán kiment a divatól.

2013. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is így csinálom, nekem is van nap közben egy szünet, azért, hogy reggel és este is lássam az akváriumot, mégse menjen túl soká. Nekem bejött így, nincs gond az algával, de ahogy írták, ez nem csak ettől függ. Hibának viszont nem hiba így csinálni.
2013. jan. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bamboochatheone ***** válasza:
2013. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!