Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A bettám nem tud lenn maradni...

A bettám nem tud lenn maradni az akvárium fenekén, ma kezdte és félek holnapra elpusztul ha így marad! Kivettem az akváriumából egy üveg friss vízbe hátha a vízfertőtlenítő cseppek okozzák a gondot? Enni eszik ugyan, de küzd a lenn maradásért.

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
friss víz=klóros víz amivel elég sokat tudsz ártani..
2013. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Darkkingdom ***** válasza:

Pár kérdéssel lejjebb nem te tetted fel lényegében ugyanezt a kérdést?


Ha te voltál akkor miért nem válaszoltál azokra a kérdésekre amit feltettek neked és már segítettek is volna!

2013. jan. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha így derülnek ki a dolgok, ilyen véletlen szerűen, hogy valami fertőtlenítő cseppek is voltak, akkor a jóisten se tud neked válaszolni.

Egy akvárium komplexebb dolog annál, mint hogy külön vizsgálnánk a halat. Nem a semmitől beteg, hanem a körülmények teszik azzá, tehát a körülményeit kell maradéktalanul leírni , mert ennek így semmi értelme, csak időpocsékolás.

Miért kellett fertőtlenítő, milyen betegség volt az akváriumban?

2013. jan. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem nem én voltam! Én most kezdem: szóval egy 50literes akváriumban tartok 2 hím bettát, úgy hogy külön vannak választva, de a víz átfolyik mind a két részen (tehát mérgezés baktérium nem valószínű, mert a régebbi bordó bettának kutya baja sincs. Amit viszont karácsonyra kapott a férjem annak problémái vannak a fenéken maradással. Egésszen tegnapig még szűrve sem volt a vizük ,műanyag növény van benne,épp tegnap kaptak vízszűrő berendezést. A vizüket 27 fokon tartjuk, enni lemezes tápot és tubifexet kapnak. Vizüket ritkán cserélem ,de kétnaponta úgy 2 liternyit kell pótolnom a párolgás miatt -(most olvasom csak hogy állott vízzel kell megoldani). Az az akváriumi általános fertőtlenítő (de lehet h. palira vettek és csak szinező folyadék!) az malahit-zöld ,havonta szoktam 10cseppet cseppenteni . Szóval ránézésre semmi szokatlan nincs, az tűnt fel h. egyszer csak a hal nagyon úszott lefelé hát elkezdtem figyelni-akkor vettem észre hogy feldobja a víz, itt volt talán a bibi mert a víz véletlen 29fokra melegedett,amit fokozatosan visszahűtöttem 27fokra. Miután kivettem és nyers langyos csapvizes üvegbe tettem kb. 1 óra elteltével jobban lett,de amikor a bajait mutatta a bal kopoltyú tövében mintha duzzadtabb lett volna színében nem volt feltűnő változás, és ugyanabba az oldalba kicsit furán behajlott a teste is,de ki tudott "egyenesedni belőle".Világítás nincs az akváriumuk fölött, mert csak apránként intézzük a felszerelésüket ,viszont elég gyakran vannak kitéve a gyerekem üvöltő bömbölésének (2éves és nagyon hisztis fajta) lehet h. ez is stresszeli őket. Amúgy tényleg ilyen problémásak ezek a halak,többet aggódok értük mint a gyerekeimért (ők májognak ha nem tetszik nekik valami)!

Az a kérdés hogy most akkor visszatehetem az akváriumba vagy tisztítsam ki és tegyek bele forralt vizet stb...

2013. jan. 7. 02:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez mérgezés, ammónia és nitrát mérgezés.

legalábbis ha bármi baja van, akkor is ez a kiváltó ok.

Az, hogy a másik jobban bírja, csak annyit jelent, hogy az erősebb.



Akkor kezdjük az elejéről.

2 hím bettát nem lehet egymás mellett tartani.

Teljesen mindegy, hogy külön van választva egy üveglappal, ha látják egymást, az stresszeli őket, méghozzá nem is kicsit.

A stressztől egyébként is leáll az immunrendszerük, és bármilyen kórokozó könnyedén végez velük.


Erre jött még rá a mérgezés, amit az egyik már nem bírt elviselni, és ráment valami létfontosságú szervére, ezért vannak problémái.

De hangsúlyozom, a másik majdnem ugyanúgy döglődik, csak hát ők nem tudnak se nyávogni, se nyüszíteni...


Ha a vizüket nem cseréled, 2 dologban hibázol (többen is, de 2-ben nagyot)

Az egyik a nitrát felhalmozódás, amitől (ilyen típusú akváriumban) csakis vízcserével tudsz megszabadulni.

A nitrát nem súlyosan mérgező, hosszútávon viszont mindenképpen az, és szintén nagyon legyengíti a halakat.

A másik, hogy ha csak az elpárolgott vizet pótolod, a víz egyre keményebb lesz, mivel a karbonátok nem párolognak.


Na most a betta alapvetően lágyvizes hal, alapból is inkább csak elviseli a magyar vizet, ha ezt még ezzel a párologtatós módszerrel felkeményíted, az elviselhetetlenné válik számára.


A következő:

Olyan, hogy általános fertőtlenítő, max a fürdőszobában létezik, a szanitol vagy mi a rák.

Akvarisztikában ez nem ismert fogalom.

Amit a vízbe tettél, az egy komoly antibiotikum.

Igen indokolt, súlyos esetben szabad csak használni, ugyanis rengeteg egyéb problémát okoz.


Csak remélni tudom, hogy a szűrőben lévő lebontó baktériumokról már hallottál valamit.

Az antibiotikum pedig úgy működik, hogy nem válogat kórokozó, és hasznos baci között, és a lebontó baktériumokat is kinyírja.

Utána pedig várhatod, hogy valami lebontsa az ammóniát, meg a nitritet.

Ezek viszont már sokkal erősebben mérgeznek, mint a nitrát!


Főzni pedig szintén teljesen fölösleges a vizet az akváriumba.

Az akvárium nem egy steril környezet.


Szóval a vízminőséget kell rendbe rakni, utána olvasgatni kicsit az alapoknak, mert ezek így elég nagy hibák amiket elmondtál, és ilyen felkészületlenül nem fogod tudni őket életben tartani.

2013. jan. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!