Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Továbbra is olajos a vízfelszí...

Továbbra is olajos a vízfelszínem! Segítséget kérnék! . Vödörrel eltávolítottam a felső vízréteget, és teljesen tiszta lett, de már a második nap újra megjelent ez az olajosság. Szóval a kiváltó ok még mindig nem szűnt meg. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
[link] fentről az ötödik az enyém, Már egy héttel ezelőtt kiderítettük hogy ez az olajos vízfelszín mi lehet.
2013. jan. 7. 11:10
1 2
 11/16 YourDestiny ***** válasza:
Növények, hullámzás... na igen, de simán lehet az elégtelen szűrés is az oka. Azzal hogy állsz?
2013. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Platypus ***** válasza:
Az aktív szenet is érdemes kipróbálni.
2013. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Frontosa ***** válasza:
Egyébként milyen gyakran csinálod a vízcseréket és mekkora az aki?
2013. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
250 literes az akvárium, két belső szűrőm van, együtt 1400 l/h-ak (nem még nem volt pénzem egy baszott nagy külső szűrőre, de eddig sikerült léteznem nélküle is). HappyLife márkájú HappyPlant és HappyCarbot adagolok nekik, a leírásnak megfelelő mennyiségben. A felszín hullámoztatása megvan, de a fény még nem elég. Valiznériák, vízikelyhek (ezeket tettem be csak nemrég), tündérhínár és nano-anubias van benne. Tudom, hogy mind a szűrés mind a fény jobb kell, hogy legyen, de nincsen már több pénzem, így is arra gyűjtök. CO2 befecskendezés nincsen palackból persze, csak egy HappyCarbo van helyette.
2013. jan. 7. 15:36
 15/16 anonim ***** válasza:

12:03-as vagyok


Én is (amíg el nem fogy) Happy-Life-al tápozok.

Nekem Nettó 90-95 literes az akváriumom közepes mennyiségű növénnyel, szóval hivatalosan elég lenne az 5ml, de a dupláját adagolom mert az az elegendő.

Folyékony CO forrásból a Liqui Carbot használom az előírtak szerint 2ml/nap.


Előtte 5ml/hét Hapy Life-t és carbot egyáltalán nem használtam és világítás 7 órát ment.

Most a leírtak szerint tápozok és a világítást növeltem 2 órával.

Így szűnt meg a probléma és a növények úgy nőnek mint még soha.

2013. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Helyesbíteném


"Most a leírtak szerint tápozok és a világítást növeltem 2 órával"


Az előző bekezdésemben leírtak szerint.

:)

2013. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!