Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora a legkisebb akvárium...

Mekkora a legkisebb akvárium méret, ami alkalmas sügeres akvárium kialakítására?

Figyelt kérdés

Egyelőre még csak puhatolózok, de szeretnék itthonra egy sügeres akváriumot. Mekkora az az akvárium, amiben már sikeresen lehet tartani a halakat?

És még valami. Milyen fajtákat ajánlotok kezdőnek, figyelembe véve azt, amit eddig leírtam (lehetőleg minél kisebb akvárium)?

A kis akvárium oka az, hogy sajnos nincs túl nagy helyem itthon.


Remélem érthetően írtam le a kérdést. Válaszaitokat előre is köszönöm.



2013. jan. 7. 15:48
1 2
 1/13 _.-Akv-._ ***** válasza:

Egy 160l-ben már lehet tartani sügereket, de 112-ben is.

Milyen sügereket szeretnél?

Én vennék bele 40 csigasügeret :D

2013. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már 35 literben is lehet tartani 8-10 csigasügeret. :D
2013. jan. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nemigazán tudom, merre induljak. Helyem max egy 72l-es aksinak lenne (60x30x40 cm), de nem tudom, melyek azok a sügér fajtok, amiket viszonylag önnyű tartani, és elférnek ekkora helyen.

Csigasügereket már néztem, a sokcsíkún és a bulldogon kívül van még valamilyen fajtája?

2013. jan. 7. 16:03
 4/13 _.-Akv-._ ***** válasza:
Talán meggyhasú sügérből tarthatsz kettőt, de szerintem 20 csigasügér jobban mutatna.
2013. jan. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:
Attól függ? Afrikai sügeres? Csigasügeresnek elég 40-50 liter, torpedósügereshez, meggyhasúhoz kb. 100 liter, közepes méretű afrikai sügereshez pedig az a minimum 150 kell, legyen a 160-as standard méret az alap. Abba már mehet brichardi, labidochromis yellow, levendulasügér, ezek ilyen kezdő sügerek. Leginkább az akvárium hossza a fontos.
2013. jan. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Frontosa ***** válasza:

Hát az nagyon pici sügeresnek. Talán ami szóba jöhet:

-Neolamprologusok: pl.1 pár Brichardi vagy 1 pár Buescheri vagy 1 pár leleupi vagy sokcsíkú csigasügerek 15-16 db vagy ocellatus 1 hím+5-6 nőstény.

-1 pár Kazuárfejű sügér

-1 pár Meggyhasú

-Ramirezi

-1 pár Torpedósügér

-Apistogrammak 1 hím+3 nőstény

-1 pár Filamentosa (kezdőknek nem)


Én Neolamprologusok-at javaslok ekkora helyre, de csak 1 fajt. Minimum 2-szer ekkora kellene a társításhoz, akkor már más fajok is szóba jöhetnek.

Üdv,

2013. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.


YourDestiny: igen, elsősorban afrikai sügeres akvárium kialakítására gondoltam.


Frontosa: társítást se nagyon terveztem egyenlőre, úgy voltam vele, hogy egy fajjal belekezdek, és ha később lesz lehetőségem nagyobb akvárium beszerzésére, lehet ezen is agyalni.


Még annyit had kérdezzek, hogy minden sügér faj esetében az akvárium hossza a legfontosabb adat?

2013. jan. 7. 19:09
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Nem feltétlenül. Ha társítod, akkor jó, ha hosszabb. Legyen sok búvóhely, ez a lényeg. Ha afrikai, akkor a ramit és apistogrammát eleve kilőttük. Én személy szerint 72 literbe nem dugnám be a brichardit, de a leleupit és torpedót se. Gondolom standard, az meg túl rövid, talán 60 centi hosszú. A bauscheri viszont jópofa, ő elképzelhető, egész kicsi marad. Ám a legjobban a csigasügerekkel járnál, népesebb lenne az akvárium. Nem kettő, hanem tizen hal úszkálna az akváriumba, sőt. Tök jópofák, csak kell egy csomó csigaház.
2013. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kösz szépen választ. Csigasügerekből létezik más fajta is a bulldogon és a sokcsíkún kívül?
2013. jan. 7. 19:29
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
Fogalmazzunk inkább úgy, hogy valószínűleg csak őket fogod tudni beszerezni. Én a sokcsíkút ajánlom, jó szűréssel 15-20 hal is megférne abban a 72 literben. Az amerikaiakból a ramirezi és apisto színpompásabb, de kicsi lenne a létszám, és ők eléggé érzékenyek. Utóbbi elég lágyvizes, meg könnyen bélgyulladást tud kapni. Na most ugye biztosan tudnánk keríteni olyan sügérfajt, ami afrikai és nagyobbra nől a csigasügérnél, továbbá ami színesebb, szebb, de nem tudom, nem-e éreznéd üresnek az akváriumot 2 hallal.
2013. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!