Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mért nem úszkálnak a halaim?

Mért nem úszkálnak a halaim?

Figyelt kérdés
Eddig semmibaj nem volt, vígan úszkáltam a halaim stb de 2 napja csak egy helyben vannak. Eddig a vízszűrű az akvárium alján volt mármint alul volt és most feljebb csúsztattam amikor kitisztítottam a akváriumot. Van valami köze ehhez? Hogy hol a szűrű vagy ilyesmi? [link]
2013. jan. 7. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Mekkora az akvárium, milyen a szűrés, milyen gyakran cseréled a vizet,akvárium vízzel takarítod a szűrőt?
2013. jan. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
28%

Nem mondom, hogy megHALtak, mert gondolom a vízben vannak egy helyben. Valószínűleg az elterjedt Zombiscyosis betegség támadta meg őket. Néhány napon belül, ha nem kapnak szárazföldi emlős vagy szárnyas húst, egymást falják fel.

Ha a speciális szűrőben kikapcsolod a vérszűrést, még lassíthatod a folyamatot. Viszont sajnos elég valószínű, hogy csak egy marad meg és tulajdonképpen piranja lesz. Az már szerencse kérdése, hogy elfogad-e pl egereket vagy bogarakat, esetleg kitör az akváriumból.

2013. jan. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 _.-Akv-._ ***** válasza:
Utolsó: WTF?! xD
2013. jan. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Arról meggyőződtél, hogy nem pusztultak-e el szegény halak? A döglött hal bizony már nem úszik, csak ha sodorja a hullám. :(
2013. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A kitisztításon mit értesz? Ugye nem cseréltél teljesen vizet?

Ez a szűrő egy Eheim Pickup 208, ha jól látom. Mekkora akváriumban volt ez eddig? Milyen halaid vannak benne?

2013. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
ak akvárium max 20 literes és nem cseréltem teljes vizet, és vannak neon halak, guppy halak és egy beta hal és nem haltak meg csak egyszeráen egy helyben van az összes inkább a víz alján
2013. jan. 8. 11:19
 7/9 anonim ***** válasza:
amikor takaritottad nem tettél hideg vizet nekik nagy menyiségbe vizcserekor? mert ha igen akkor megfáztak...:S akkor szokták ezt csinálni:S1-2 fokkal álitsd felüjebb mekik a fűtést 1 hétig és ha minden igaz meg fognak gyogyulni:) (helyesírási hibáért bocsi el van törve a kezem és csak bal kézzel írok)
2013. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Frontosa ***** válasza:

Mit jelent az, hogy ,,kitisztítottad"?

A dolog ott kezdődik, hogy 30 liter alatt törvény tiltja gerinces állat tartását. Max a Betta maradhat, de ne híreszteld. 20 liter még ivadékoknak is kicsi, az nem akvárium hanem vicc, hova úszkálnának szerencsétlenek. Te sem tudsz szaladgálni egy 2 négyzetméteres WC-ben.

Üdv,

2013. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5. válaszoló vagyok, én kérdeztem, hogy milyen halaid vannak mekkora helyen.


Jól mondják előttem, 20l-ben ezek a halak nem tarthatóak. Sőt semmilyen hal sem.

Én azt tudom javasolni, hogy ezeket a halakat vidd vissza állatkereskedésbe, és vegyél helyettük garnélákat, meg pár csigát. Max őket lehet tartani ekkora helyen.


Ha garnélákról valami kérdésed van, csak kérdezz nyugodtan.

2013. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!