Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha körülbelül 100 cm-nyi...

_.-Akv-._ kérdése:

Ha körülbelül 100 cm-nyi vasfa van az aksimban, akkor mennyi idő múlva nem fogja vagy nagyon kicsit színezni a vizet?

Figyelt kérdés
Van bent 4 darab 20-25 cm-es és egy 10-15-ös darab vasfa, és eléggé színezik a vizet. (Jelenleg csak egy 20-25, meg egy 10-15 van, de már megvan rendelve még 3 20-25-ös)

2013. jan. 7. 22:33
 1/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam centiméterben, mert fogalmam sincs a súlyáról...
2013. jan. 7. 22:34
 2/8 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni de nagyon nagyon sok idő...


nekem van olyan vas fám amit kb. 20x kifőztem már és 1 év után is színezi a vizet... :D de volt olyan vasfám ami 1-2 hónap után nem színezett :D

2013. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem keserítesz el, annyira nem zavar, csak azért jobb lenne, ha nem színezné. :D


Köszönöm a választ!

2013. jan. 7. 22:42
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
A vasfa valószínűleg évekig fogja. Nekem egy 25 centiméteres darabka egy év után is elintézte a közel száz liter vizemet egy szemvillanás alatt.
2013. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cerberosz ***** válasza:
Vegyél purigent 1 nap alatt tiszta lesz a vized! havonta kell regeneráltatni!
2013. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy, mennyi van az akváriumban. Lehet, hogy csak az egyik színezi a vizet. Viszont készülj fel arra, hogy sokáig ilyen lesz valószínűleg.

Egyébként ha téged nem zavar, akkor nem gond, a halak még lehet, hogy élvezik is. Olvastam - már nem is tudom, hol- arról, hogy nekik megnyugtatás a színezett víz.

2013. jan. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig volt egy halam ami megdöglött a nagyon erős csersavtól úgy, h beraktam a fát és másnap megdöglött a hal, de az nagyon erősen színezett. Kifőztem, többször és nem tudom honnan jött már belőle a szín, de még mintha nem csináltam volna semmit vele, ugyanúgy fogott. A 10db vasfámból ez volt az egyetlen ilyen kivételes darab, és végül miután vödörben is áztattam 2 hónapot, megelégeltem hogy még mindig fog és kidobtam.


A többi fa az olyan fél évig színezett, de nem olyan durván. Csináltam olyat, hogy akvárium alja vasfákkal volt tele, mert mohát raktam rájuk és beterítette az egész talajt, tehát a fák ne is látszottak, csak mintha füves lenne a talaj. Ennél a kicsit barnás vizet a heti vízcserékkel vissza tudtam fogni, nem durvult el a helyzet. Később meg egy mangrove gyökeret is beraktam és az is fogott vagy fél évig, de az érdekes volt. Eleinte kicsit pirosas volt, fél év mulva már eléggé kifakult, elvesztette minden vörös árnyalatát és barna lett. Na akkor már nem fogott semmit.

2013. jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, hát akkor barna aksim lesz, :D
2013. jan. 8. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!