Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54L akváriumban 1 xifo,2...

54L akváriumban 1 xifo,2 vitorláshal,2 gurami,2 tetra,1 algaevő sok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 8. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
igen.
2013. jan. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát ez rossz hír , pedig nemtudok velük mi mást kezdeni . :(
2013. jan. 8. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Az baj, mert ezek a halak nem élnek néhány hétnél tovább ebben az akváriumban. Ha nincs szerencséjük, esetleg néhány hónapig is elszenvednek.

Egy ilyen párosításhoz 300 literes akvárium kellene, tehát nem egy kicsit rosszak nálad a feltételek, hanem egyenes borzalmasak, állatkínzásnak minősülnek.


www.akvarista.hu - a megfelelő rovatban pénzért vagy ingyen elvihetőként meg tudod őket hirdetni. Gondolom van a közeletekben egy város, ahova el tudod vinni valamikor.

2013. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Vitorlásnak min 150 liter kellene, az algaevőnek is több hely kellene, tetra min 120 liter, mivel társas 10-12 kellene belőle. Előbb kellett volna utánanézni, ha a kedves eladó mondta, hogy így jó lesz vidd neki vissza a halakat, és kérd vissza a pénzed!
2013. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az expresszen is árulnak halakat:

[link]

2013. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én értelek titeket , de nem én választottam , ismerősömtől vettem így át . Ismerősnél voltak kb . fél évet , mert nállam most vannak kb . 4 hónapja .

Érdeklődtem már , nem veszi be itt nállunk az állatkereskedés . :(

2013. jan. 8. 14:34
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
A létszám, hogy 8, hát annyi halat pont elbírna az 54 liter, de pici halakból. A te halaidnak viszont bőven 100 liter feletti akvárium kell.
2013. jan. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

hosszú évek kihagyása után újra kezdő vagyok, de annyi biztos, hogy ennyi hal oda rendkívül sok, sőt sajnálatos elképzelnem is, milyen lehet nekik ott.

Képzeld el, elmész egy strandra, van egy 2x2 méteres medence, amiben 8-an fürödtök, amiből kapásból 5-en olyan dagadtak, hogy kinyomják a medencéből a vizet...na szegény halaid valahogy így érezhetik magukat az akváriumodban.

Viszont én sem vagyok olyannyira nyugodt, igaz sokat dolgozom a megfelelő körülmények kialakításán, ugyanis nekem csak 48 literes az akváriumom, de viszont csak két törpe gurámit tervezek bele, jó dús növényzettel, úszó növényekkel is egyaránt, plusz 1-2 vasfa, fekete talajjal.

Vagy valakinek van ellenvetése a terveimmel szemben?

Válaszokat szívesen várok!

2013. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A halak méretétől függ, hogy mekkora akvárium kell nekik. Sokan mondanak sokfélét. Tény, hogy a majdan nagyra növő halaknak kicsi ez a hely ha kifejlettek, de ha még nem túl nagyok akkor éppen jó. Mivel az akvárium nagyjából 9 hónapos vélhetően a benne élő halak is kicsik még, így nincs túlzsúfoltság. De ha szeretnéd, hogy jól fejlődjenek és sokáig dísze legyen a szobádnak, akkor javaslom, hogy járj utána internetes szakportálokon, hogy melyik halad mekkorára nő, milyen igényei vannak és aszerint cseréld az akváriumod nagyobbra. Erre van még egy kis időd, szóval tudsz rá gyűjteni pénzt.
2013. jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi . Az lenne akérdésem hogy ha az egyik tetrám meghalt . Szerinted a másik érzi vagy hiányolja ?
2013. jan. 23. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!