Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két akvárium fölé rakható...

Két akvárium fölé rakható közös világítás a falra, vagy célszerűbb külön-külön megcsinálni mindkettőnek a világítását?

Figyelt kérdés
Egy 40 és egy 80 literes akváriumról van szó, egymás mellett helyezkednek el. Arra gondoltam, hogy lehetne föléjük a falra valamilyen közös fényforrást tenni, de nem tudom, hogy ez megfelelő-e. Ha igen, akkor milyen fénycsövet használjak? Totál analfabéta vagyok az ilyesmihez, hasznos tanácsokat várok. Köszönöm előre is!
2013. jan. 8. 19:53
1 2
 1/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Az egész milyen hosszú? Mert van 115 cm fénycső meg 85 cm-es fénycső.
2013. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bamboochatheone ***** válasza:
Működhet a dolog.
2013. jan. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
120 centi a kettő egymás mellett.
2013. jan. 8. 20:23
 4/14 anonim ***** válasza:

Akkor a 115-ös csővel szépen meg lehet csinálni. A plafonról is lógathatod, a gond csak annyi, hogy elég drága lesz így. Kicsiben még csak-csak lehet barkácsolni, ez így viszont igényesen kivitelezendő.

Ha sikerül, akkor viszont jó és gyönyörű lesz.

[link]

[link]

2013. jan. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 _.-Akv-._ ***** válasza:

Veszel 2 ilyet:

[link]

Meg rá fényterelőt, ha igényesebb vagy valamit ráépítez, lelógatod a plafonról és kész :)

2013. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
Bár még egy is elég.
2013. jan. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az a diversa cucc pofátlanul drága, itt egy normálisabb:

[link]

Nem a legszebb, de működik.

2013. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A párom villanyszerelő, úgyhogy a kivitelezéssel nem lesz gond, csak azt nem tudjuk, hogy akvarisztikai szempontból milyen cső lenne megfelelő. Milyen fényt kell hogy adjon és hány wattos az ideális? Tudom, hogy ez növényfüggő leginkább, az egyikben hínárfélék vannak, a másikban pedig hólyagos vízikehely vagy anubius lesz. Akvarisztikai célra való speciális csőre van szükség, vagy megteszi bármilyen? A halak színének kiemelése is szempont, de nem tudom, hogy ehhez milyen fény ideális.
2013. jan. 8. 21:36
 9/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
60 Watt kb.: elég, és 6500K-es csövek kellenek. Vagy ha 2 lesz akár az egyik növényes is lehet.
2013. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 bamboochatheone ***** válasza:
Vagy inkább az egyik Daylight a másik meg halas fénycső.
2013. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!