Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két akvárium fölé rakható...

Két akvárium fölé rakható közös világítás a falra, vagy célszerűbb külön-külön megcsinálni mindkettőnek a világítását?

Figyelt kérdés
Egy 40 és egy 80 literes akváriumról van szó, egymás mellett helyezkednek el. Arra gondoltam, hogy lehetne föléjük a falra valamilyen közös fényforrást tenni, de nem tudom, hogy ez megfelelő-e. Ha igen, akkor milyen fénycsövet használjak? Totál analfabéta vagyok az ilyesmihez, hasznos tanácsokat várok. Köszönöm előre is!
2013. jan. 8. 19:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

[link]

Innen tudtok válogatni. Célszerű 2 csövet használni, ha túl sok, akkor kicsavarni az egyiket.

A magassággal is játszhattok majd.


Viszont a hínár és az anubias két véglet. Az egyiknek alig kell fény, a másiknak rengeteg. Hasonló igényű növényeket kellene telepíteni a két akváriumba. Kezdőként kevésbé fényigényeseket javaslok, mert csak az algákkal fogtok szenvedni, ha sok a fény, de kevés a szűrés és a tápozás.

2013. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Mentek a zöld kezek!

Amúgy a hínárok miatt nem aggódok, ugyanis a kisebbik akváriumban régóta eléldegélnek különösebb konkrét megvilágítás nélkül. Alapból világos a helyiség, talán ezért nincs velük gond és algásodni se szokott az akvárium, szorgos kis takarító hadosztályom van :) Az anubius szempontjából meg túlzottan nem lőhetünk mellé. Összedugjuk a fejünket, aztán csak el tudunk indulni, köszönöm a segítségeket!

2013. jan. 8. 23:21
 13/14 anonim ***** válasza:

A diverzát nem szabad megvenni!

Nem szabvány, csak a bajod lenne vele!


Kevesebb fényhez T8-as ból kell 2×36W:

[link]


Több fényhez 2×54W T5:

[link]


Az ár nagyban függ attól is, hogy néz ki, de a lényeg a csövek hossza, teljesítménye, fajtája, azok amiket linkeltem.

2013. jan. 9. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a Tungsramban vásárolj vagy vegyél kb. 2e forintért szabadon sugárzót bármelyik elektromos boltban és egy kis ügyességgel fillérekért csinálhatsz nekik világítást. Én is pofátlanságnak tartom az akvarisztikához kapható lámpatestek árát! Ha megvan majd a a világítás célszerű ha veszel hozzá egy pár száz ft-os időkapcsolót is.

Fénycsőnek én az Osram Fluora-t használom aminek kicsit lilás a fénye de ha hozzászoksz fel sem tűnik :)

2013. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!