Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vlágítást ajánlanál...

Milyen vlágítást ajánlanál ami megfelelő egy 1méter mély akváriumba?

Figyelt kérdés

100x100x100as aksiról lenne szó!


Tudom, hogy nem lesz olcsó és azt is tudom, hogy nem a legjobb választás ez a forma és méret de nekünk ez tetszik! :)


2013. jan. 9. 07:49
1 2
 1/11 Cerberosz ***** válasza:

Hát leginkább attól függ hogy mit akarsz benne tartani!!! Ha sügéreket, ragadozókat meg pl pár anubias meg fodros levelű vizikehely akkor minimális is elég. HA meg növényest akarsz akkor kösd fel a gatyád!!! Én vagy homemade-en csinálnék kompakt 6500es fénycsövekkel mondjuk a 100W ból 4-5, de lehet h több is elkellene vagy vennék valami szuper high tech halogén armatúrát, van választék bőven, mondjuk lehet hogy ha vennél egy 400w as refit és elég magasra tudnád tenni hogy ne forrjon fel a víz az is jó lenne. Led szalaggal is lehet világítani csak nem tudom az mennyire bírná, mondjuk jó sok kellene belőle az tuti, és nem hiszem h közepes fény felé lehetne menni velük. Viszont lehet kapni 10, 20 és 50 W led refiket szerintem érdemes lenni megnézni, talán ilyenekkel jönne ki legolcsóbban, akvakertészen van aki ilyenből csinálta a világítás nézz szét a diy fórumon.

Gyári megoldás:

[link]

[link] ebből 2 kellene...

[link] ebből is

[link] ebből jóval több...

2013. jan. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

hát ez most sokkolt... :/ amúgy növényesebbet akarok csinálni, és raknék bele 2 "felhőnyi" rajhalat.. én úgy gondoltam, hogy 130 körül kijön a világítás.. nagyon max 150ből..! szerinted?

amiket linkeltél nagyon jók és illenének is ide de tényleg fel kéne kötni a gatyámat :S

2013. jan. 9. 08:30
 3/11 A kérdező kommentje:
mondjuk 2 ilyen? esetleg 3 ? [link]
2013. jan. 9. 08:33
 4/11 Frontosa ***** válasza:

100 centi magas aksi teljes mértékben kezelhetetlen, pl. ha valamiért bele kell nyúlni (pl.növények) hogy fogod kivitelezni? max 70 centi okés, de az sem egyszerű dolog nekem elhiheted. Régebben volt 60 magas akim és szenvedés volt az egész, pedig hosszú a karom. Most 50 magas van, azzal jól elboldogulok. Másrészt az édesvizi halaknak a vertikális mozgástartományuk és mozgásigényük csekély, az úszóterület a hossztól és a szélességtől függ. Inkább egy 200*70*70-es egészségesebb lenne a halaknak is, a növényeknek is (T5 világítás) látványra is.

Üdv,

2013. jan. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

mindenképp kockát akarunk és különlegeset! 100cm szerintem elég egyedi lenne! :)


de egy 70x70x70 már jobb lenne? egyébként nagyon szeretnénk a 100ast!

2013. jan. 9. 08:50
 6/11 anonim ***** válasza:

Figyi, egy 100x100x100-as akváriumot elég nehéz lesz kordában tartani. Gondolj bele csak az elejébe: hogy ülteted bele a növényeket? Nem hiszem, hogy 1 méter hosszú a kezed. És nem csak ültetésnél kell ám belenyúlkálni, hanem pl a mulmozást hogyan oldod meg utána? Ha valamit rendezni kell, vagy mondjuk (ne adj isten) egy beteg halat ki kell halászni az aljáról, karanténba tenni?


Arról nem is beszélve, hogy közel 1 méteres vízoszlopot ezek a sima neoncsövek az életben nem világítanak át. Az alján semmi növény nem marad meg, nagyon max mohák.


Szóval szerintem ez felejtős.


A 70x70x70-es mért már eggyel jobban hangzik, igen. De ugye azzal is számolsz, hogy ez is 340l-es aksi, aminek bizony berendezéssel, vízzel együtt bőven 400kg felett lesz a súlya? Ahhoz már zártszelvényből kell az állvány, ami megtartja.

2013. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát jobb a 70-es, mert a 100-ast már csak bottal tudnád kitakarítani. Pl egy falécre kötözöl egy szivacsot és úgy.


A fénycsövek nem világítanak túl messzire. Kb olyan 40 centi a normális hatótávolsága, ha növények fölé rakod.


Egy ilyen 65 Wattos izzó, távolabbra elvilágítana, ha raksz fölé egy fényterelőt (mint egy spotlámpa).

[link]


Ha pedig nem akarsz vessződni a világítással, akkor az anubias, a gömbmoha, a hólyagos vizikehely és a microsorum növények nem igényelnek olyan sok fényt.

2013. jan. 9. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha lerakod a földre, akkor bele tudsz hajolni derékból, de a fejedbe szökik a vér és kellemetlen lesz úgy pakolászni benne.
2013. jan. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Frontosa ***** válasza:
Egy ismerősömnek 180*70*80 -as volt, mulmozott amikor megbotlott a széken amin állt (nyújtózkodott, hogy elérje az alját), elvágta a kezét az üveg ahogy esett és 1000 liter víz borította a padlót+halak.
2013. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szegény.


A terraplázán szerintem a garrarufák 70x70-esbe voltak. Vagy alacsonyabba? Az ilyen láblógatos akvárium volt, de valami kockára emlékszem. Nem mintha bárki odaült volna belelógatni a lábát. Én beledugtam a kezem és jöttek a halak egyből csipkodni.

2013. jan. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!