Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány neonhalat raknátok egy...

Hány neonhalat raknátok egy 160 literes akváriumba? Melyik neonhal fajta a legaktívabb (bátrabb) egy ekkora méretű akváriumban? Fekete, vörös vagy sima neonhal tartásával kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.

Figyelt kérdés

Diszhal.infón leírtaktól eltérő tapasztalatok érdekelnének!

Stresszelheti e őket a márnák aktív életmódja és cikázása?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jan. 9. 12:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Karcsú díszmárnával békében megvannak a neonhalak.

Azzal tartottam. De nekem vörös nem volt, csak sima.

Színben viszont a fekete jobban illik mellé, és az is ugyanolyan viselkedésű.


Én nem szoktam túltelepíteni, ezért 15-nél többet biztos hogy nem tennék bele. Mellé raknék még 8db karcsú díszmárnát és kész. Valószínűleg elfér több is, de akkor már mindenhol csak egymásba ütköznek, nem marad nekik elég tér és semmi magánszféra, és attól lesznek idegesek.

Oké, hogy csapathalak, mint ahogy az ember is társas lény, de attól még néha szüksége van arra, hogyha olyan kedve van, otthagyhassa a többieket egy félórára :)

Ezért kellenek bújkáló helyek, növények és kell egy nagyobb szabad terület is.


A neonok szeretik a sötét talajt ami alulról biztonságot ad, és az úszó növényeket ami meg felülről takarja őket és úgy ad biztonságot nekik.


Úszónövények pl a: Limnobium laevigatum, Békalencse, Úszó májmoha


Alulra lehet betenni vékony fűzfa ágakat, vasfákat, jávai mohát és bármilyen növényt.

2013. jan. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!