Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás így rendben...

Csejani kérdése:

Ez az összeállítás így rendben lenne?

Figyelt kérdés

Lassan eljön a nagy nap és elkészítem az akváriumom! :)Sokat utána olvastam és már hónapok óta tervezgetek válogatok! A technikát szeretném megosztani veletek legalább is az elképzelést a megrendelés előtt! Véleményeket kérnék hogy ez így megfelelő lenne e egy olyan akváriumhoz amibe közepes és alacsony fényigényű növényeket tennék! Másik kérdésem még hogy a leírt táptalaj elegendő e?


Tehát technika:

akvárium (100*40*40) 160l

Atman AT-3338 FULL

Odyssea T5 DUAL(2*39)

Atman fűtő 200W


aljzat:

JBL Aquabasis PLUs 5L

JBL Manado 10 liter


2013. jan. 9. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jónak tűnik.


Mondjuk én nem szeretem a kevert talajt, meg a manado túl könnyű, elég nehéz bele ültetni, meg a szűrő is elfújja.


Jobb szeretem a pro soil talajt csak úgy önmagában.

[link]

2013. jan. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bamboochatheone ***** válasza:
Az aljzat nagyon kevés. Táptalajból legalább 10 liter kellesz, Manado-ból pedig kb 20 mert könnyű talaj és kirepül belőle a növény. A szűrő az jó lesz, a világítás is.:)
2013. jan. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi véleményeket! :) És ha a táptalaj fölé nem is manadot raknék hanem mondjuk ezt: [link] ?
2013. jan. 9. 18:55
 4/14 bamboochatheone ***** válasza:
2013. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy abba könnyebb ültetni, bár én olyat még nem vettem, csak látom
2013. jan. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Manandot csak 3 litert vettem egyszer kis akváriumba, de meg is utáltam elég hamar, mert a szűrő le kellett gyengítenem, hogy ne fújja ki a növényeket belőle. Ez volt a manado. Vastagabbat meg nem akartam bele. [link]
2013. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előszőr amikor még normálisan ment benne a szűrő, repült szanaszét a talaj, így egy kisebb dombot csinált az egyik oldalra, a másik oldalon meg kifújta és ott lett egy nagy luk. Azért nem szeretem a manadot. Tényleg túl könnyű talaj. Nem értem hogy lehet egy normális szűrést használni mellé.
2013. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocsi a kicsit off-ért, de hable, ez mekkora akvárium? Mert nekem is már itthon van a Manado-ból 3l, és egy 30l-es, 29x29-es alapterületű aksiba szánom. Szerinted elég lesz?
2013. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szóval még ha vastagon rakod a manado-t, akkor is lefújja a szűrő a felső réteget.
2013. jan. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát ez 20-20 liter körüli volt. Ez kb úgy elég ha nem nagyon ültetsz bele növényt. Ha mondjuk rápakolsz csak vasfát a tetejére, amire mohákat kötözöl. Vagy esetleg csak előtéri növényeket raksz bele, aminek nincs nagy gyökere.
2013. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!