Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez az összeállítás így rendben...

Csejani kérdése:

Ez az összeállítás így rendben lenne?

Figyelt kérdés

Lassan eljön a nagy nap és elkészítem az akváriumom! :)Sokat utána olvastam és már hónapok óta tervezgetek válogatok! A technikát szeretném megosztani veletek legalább is az elképzelést a megrendelés előtt! Véleményeket kérnék hogy ez így megfelelő lenne e egy olyan akváriumhoz amibe közepes és alacsony fényigényű növényeket tennék! Másik kérdésem még hogy a leírt táptalaj elegendő e?


Tehát technika:

akvárium (100*40*40) 160l

Atman AT-3338 FULL

Odyssea T5 DUAL(2*39)

Atman fűtő 200W


aljzat:

JBL Aquabasis PLUs 5L

JBL Manado 10 liter


2013. jan. 9. 18:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
20-22 -t akartam írni.
2013. jan. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Jónak néz ki, de nem biztos, hogy mindent így csinálnék.

A külső szűrő szerintem kevés lesz, egy belső nem árt mellé. A túl nagy fizikai szűrőterheléstől hamar elkoszolódik, legyengül.

Ennyi fény alá én nem használnék táptalajt, bár a tervezett növényektől is függ. Egy általános talaj, vagy akár egy bazaltzúzalék is megteszi, kezelni is könnyebb. Azt tanácsolom, mindenképpen sötét legyen.

2013. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 _.-Akv-._ ***** válasza:
bamboocha: Most meghatódtam :,) XD
2013. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

neked tényleg kell egy 10 liter táptalaj. nekem 5 liter van 112 literesben, de a tied alapterülete jóval nagyobb. viszont nekem a 112 literben van 20 liter kvarchomok...szóval jahm ;)

a külső szűrő mellé tényleg rakj egy belsőt is, mert tényleg nagyon hamar eltömődik a sok mechanikai szennyeződéstől ha egyedül van (hetente pucolom a belsőm és látom mi várna a külsőre, ha az nem szedné össze...hát örülök, hogy a belsőbe kerül inkább:)).

egyébként ennyi fény alá nyugodtan rakhatsz közepes fényigényű növényeket is :) de gondoskodj nekik megfelelő szén utánpótlásról is (valamilyen carbo...easylife, happylife...stbstb) és akkor minden növényed virulni fog :)

2013. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!