Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi kell még a betta tartáshoz?

Mi kell még a betta tartáshoz?

Figyelt kérdés
Lesz egy 30l-es akvárium bele gömbmoha és vízibambuszok... lesz neki valószínűleg fekete talaj és rá pink kövek ( csak ízlésesen) és szűrő , vízmelegítő hőmérő még talán talaj melegítő is.... az ilyen tisztítós cuccok most nem lényegesek... na meg persze lesz kajája... ja és fedél is lesz az akváriumra...
2013. jan. 10. 20:29
 1/6 bamboochatheone ***** válasza:
Talajmelegítő nem kell mert iszonyú drága. Szerintem több növény meg sok idő az indításhoz(3-4 hét).
2013. jan. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

sok növény lesz és nem olyan drágák.... [link] hát valami ilyesmire gondoltam ...

és ilyen lesz az akvárium : [link] ja és valaki tudna segíteni h miez a növény??? ami az alján van??

2013. jan. 10. 20:43
 3/6 bamboochatheone ***** válasza:
Viszont egy normál termosztátos fűtőbot meg 2000 forint. Inkább valami másra költsd.:)
2013. jan. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Talajfűtés fölösleges, sőt ültetős növényekhez ártalmas.

A világítást viszont kihagytad, pedig az nélkülözhetetlen.

2013. jan. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, látom a 2. linkben, van gyári világítás...

Arra mindenesetre készülj, hogy az a világítás híresen gyenge konstrukció, lehet hogy hamar tönkre megy.

A benne lévő kompakt fénycső pedig bele van forrasztva, cserélhetetlen.

2013. jan. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont egy ilyesmi kérdésre adtam választ az előbb. Sebaj, bemásolom ide is. :)


"Ha szabad tanácsolnom valamit. (igaz, nem a növénnyel kapcsolatban, azt már leírták előttem)


Ha ilyen akváriumot akarsz, innen rendeld: [link]


6000ft-ot spórolsz, és még ingyen ki is szállítják.


Ja, és 11W van felette, nem 9. Elviekben elég lehet microsorium-nak, és cryptocoryne-nak is. Nekem 1 éve ezek vannak egy pont ilyen szettben, táp nélkül, és bőven elvannak, szépek, semmi bajuk. Mellettük még jávai moha van.


Ha pedig gyepet akarsz, próbálkozz meg a riccia-val, bár az kérdéses, hogy megmarad-e. Így tudsz belőle gyepet csinálni: [link]

Én ezt mostanában tervezem megcsinálni."


Talaj melegítőt én se tennék bele, viszont betta mellé még vennék pluszba egy termosztátos fűtőt, mert a szetthez csak egy fix fűtőt adnak, ami ha egész nap megy, is max 3-4 fokkal emeli a hőmérsékletet. Szóval lehetnek ingadozások. Ez olyan 2-2,5 ezer ft, nem nagy összeg. Bőven kijön a talajfűtő árából.


A világítás tényleg egy érdekes cucc. Ismerek olyat, akinél 2 évig bírta, de olyat is olvastam már, hogy pár hónap. Szóval ez zsákbamacska. De amíg működik, jó.


Ja, és a végére: a növény Eleocharis parvula. Neki több fény kell ennél, és tápozás, nem érdemes vele próbálkozni. :)

2013. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!