Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe sziklaharcsa veszélyes...

Törpe sziklaharcsa veszélyes lehet a kis Red Cherry garnélákra?

Figyelt kérdés

Nagyon megtetszettek ezek a kis törpe sziklaharcsák (Hara Jerdoni), de nem tudom, merjem-e társítani őket a garnéláimmal. Az akvárium 35l-es, csak Red Cherry-k vannak benne. Én max 3-ra gondoltam.

[link] E szerint békés, nagyon félénk hal. Viszont mindenevő, és kicsit nagyobb, mint a Redek. A tartási körülmények (keménység, hőmérséklet, ph) is egybevágnak.


Ti milyen véleménnyel vagytok erről? Vagy egyáltalán van valakinek erről a harcsáról személyes tapasztalata?



2013. jan. 11. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy fizikailag bántaná a garnikat, de biztos eléggé stresszelné őket, főleg egy ilyen kicsi akváriumban.

Én a helyedben nem tartanám őket.

2013. jan. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.


Esetleg más vélemény, tapasztalat?

2013. jan. 11. 18:19
 3/5 Cerberosz ***** válasza:
Nem látom hogy pontosan milyen szája van, de mintha rendes harcsa szája lenne és nem szívószája, ergó "nagyon nagyot" tud nyelni vele, a kicsiket biztos megenné, de a nagyoknál is esélyes, a harcsák vagy beszippantják vagy megragadják és fokozatosan nyelik le a kaját... én nem tenném bele.
2013. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ.

Hát nem tudom, mi legyen. Közben külföldi honlapokon, fórumokon is olvasgattam utána (már amennyit az én szinte 0, csak filmekből és még anno játékokból felszedett angol tudással megértettem), és ott azt írják, megvannak egymás mellett. Itt olvastam ezt: [link]


És ezt a videót nézegettem, nem úgy tűnik, mintha akkora szája lenne, amin egy garnéla befér: https://www.youtube.com/watch?v=Hhlqrrd6X2U

2013. jan. 11. 20:18
 5/5 Cerberosz ***** válasza:
Na igen, a felnőtt egyedek valóban kicsit nagyoknak tűnnek neki, de a kicsik már nem hiszem.
2013. jan. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!