Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A barna alga a novenyeken a...

A barna alga a novenyeken a novenynek is rossz vagy csak esztetikailag csunya?

Figyelt kérdés
Mivel lehetne megszabadulni tole?
2013. jan. 11. 17:05
 1/9 bamboochatheone ***** válasza:
Több fény, jobb szűrés. Mekkora akvárium, milyen szűrés, mennyi hal, milyen fajták, mekkora fény, mikor indítottad?
2013. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet a fénnyel játszani és sűrűbb vízcseréket csinálni, illetve gyors növésű növényeket tenni bele.


Pl ha dobálsz a víz tetejére úszó májmohát. Az gyorsan nő, ezért felhasználja a vízből a fölös tápanyagokat, alul pedig árnyékol, így csökkenti az algásodást az akváriumban.


De ezt könnyű letörölni, ha kiveszed és lemosod a növényeket, illetve ha veszel törpeszívóharcsát, almacsigát, ők tisztára nyalják a növényeket és az akvárium üvegét is.

2013. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

75 literes szűrő az belső szűrő de megnem tudom mondani az adataid mert régi

Növények becket vizikelyhe van karolniai bakopa de ez mar ki fog halni látom és egy vallisneria gigantea az is haldoklik nem tudom mi gond lehet velük...a vizikehely eddig jól érezte magát leveleket is kezdett hozni de most algásodik a levele...mikor láttam hogy nem érzik annyira jól magukat vettem nekik növénytápot (tetra plantatim) szerintem attól indult meg szerintem az algásodáas akkor ne tápozzam őket? Egy időben úgy szerették a vallisneriák nálam most meg döglődik kb egy hónapja volt ujraindítva az aki azóta még egyszer volt egy nagyobb átrendezés mert vastagítottam kicsit a a talajon szóval nem tudom mivel hozhatnám kicsik őket rendbe... fénycsövet megfogom nézni mindenképp h tudjam ide leírni az adatokat

2013. jan. 11. 17:36
 4/9 anonim ***** válasza:
hát mosd le a növényeket, esetleg a talaj elkoszolódhatott, azt is mosd tisztára, és ne tápozzál sokat akkor ha úgy látod, hogy attól indult be.
2013. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vallisneriák alját húzkodd meg kicsit, ne legyen a levél töve a talajban.


Hja, hogy nem rég indítottad. Akkor lehet hogy még nem állt be és azért algásodik.

2013. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
De a törpeszívóharcsa jó megoldás lenne neked.
2013. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vallisneriána úgy van hogy még kicsit a gyökerei is látszik...tápozással úgy vagyok már h napi 2-3 csepp
2013. jan. 11. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha nem sárgul, akkor ne tápozd.
2013. jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a helyi üzletben nem láttam törpe szívóharcsát milyen ha segíthetne még bár nem akarnék új halakat így is szerintem a halak száma a plafont üti tehát többet már nem szabadna
2013. jan. 12. 00:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!