Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ki fog tisztulni a vizem?

Ki fog tisztulni a vizem?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy akváriumot, ma jutottam el odáig, hogy fel is töltsem. Átmostam rengetegszer a kavicsot, amit az aljába tettem, de a víz egyáltalán nem átlátszó, inkább szürkés, gondolom a kavics miatt. Megy benne a szűrő, ettől ki fog tisztulni?
2013. jan. 11. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen kavicsot tettél bele? Amugy valószínűleg egy idő után le fog ülepedni és kitisztul.
2013. jan. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ki fog tisztulni, és egy kis halkaját szórhatsz a vízbe, elősegítve a baktériumok szaporodását a szűrőben.
2013. jan. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nyugi, szerintem mire holnap felkelsz, már tiszta lesz a víz. Arra le fog tisztulni. E általában minden akvárium indításánál így zajlik.
2013. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link] Így néz ki jelenleg :) egyébként Panzi akváriumi díszkő, de nem találtam sehol a neten képet róla :/


Köszi a válaszokat, remélem így lesz:) Halkaját is szórok majd bele, de vettem biostartot is :)

2013. jan. 11. 19:50
 5/11 Pendulum92 ***** válasza:

Azok ott műnövények?


Én ajánlom az élő növényeket, nem csak szépek, de nagyon hasznosak is.

2013. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen azok. Ma akartam venni azt is, de sajna nem volt olyan a boltban, amilyet szerettem volna:) Majd jövő héten megnézem máshol:)
2013. jan. 11. 23:35
 7/11 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem ne boltba vedd, mert ott méregdrágák. Inkább pl az akvarista.hu-n, én pl, ha Kecskeméten vagy Szegeden laksz, tudok is adni hamarosan néhány tő hólyagos vízikelyhet, aminek közepes a fényigénye.


Hány literes az akvárium és hány wattos a világítás?

2013. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Pendulum92 ***** válasza:
A felajánlott növény azóta tárgytalan, de sok helyen találhatsz olcsó növényeket, ahol túlszaporodtak.
2013. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az ország másik végében lakom egyébként is:) De azért köszi! Amúgy meg egy EHEIM MP AquaStar-60 :)
2013. jan. 12. 23:37
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor ez egy 54l-es aksi, felette 15W-os neoncsővel, ugye?

Hát nem akarlak nagyon elkeseríteni, de ez alatt a fény alatt csak strapabíró növények élnek meg. Ilyenek az Anubias-ok, a mohák (abból is inkább a jávai), max gömbalga. Esetleg próbálkozhatsz Cryptocoryne-okkal, vagy Microsoriumokkal, nekik se kell sok.

2013. jan. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!