Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ehhez mit szóltok?

YourDestiny kérdése:

Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
Marha fura dologba botlottam. 2 napja kitakarítottam a garnélás nanot, a bene lévő anubiast meg az egyik nagy gömbmohámat nem tettem vissza, túl sok volt már a növény benne. A gömbmohát szétszedtem, ami hát marha büdös, meg ilyen fura színű valami jött ki a belsejéből, plusz néhol fehér foltjai vannak, de az rendben, úgy kaptam. Ám rég nálam van és nem volt vele gond, nem értem, mi köze lenne ennek bármihez, de azért leírtam. Na szóval az anubiasomat erős gyökérzettel, egészségesen vettem ki tegnapelőtt, új levélkét is hozni készült. Tegnap cseréltem rajta a vizet (lavórba tettem a kiszelektált növényeket, természetesen nagyjából azonos hőmérsékletű, antiklóros vízbe). Ugye a tegnapnál tartunk, az anubias kétfelé esett. Ma megint cseréltem rajta a vizet, 4 darabra hullott, két levelet elejtett, a gyökere totál megbarnult egyik napról a másikra és szétmállott a kezem között... mármint a gyökér. Szinte csak a rizóma van a levelekkel. Ilyet még soha nem tapasztaltam anubiassal, két nap leforgása alatt szinte teljesen tönkrement. Mi a szösz? Valakinek hozzászólnivalója? :(

#Anubias #kinyiffannikészül
2013. jan. 13. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehetett, elég szomorú. :((
2013. jan. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%
Adtad volna nekem, 1600Ft xD
2013. jan. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Amíg az egyik fele egyben van, addig gyere érte, de messze vagyok :)
2013. jan. 13. 18:21
 4/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
:D
2013. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy már az akváriumban rothadt kicsit a gyökere, és gyorsan továbbterjedt, aztán elrothadt a szára töve is, és nemsokára az egész meg fog semmisülni.

Vagy kis mosószer maradék volt a lavor falán? Aztán az nem tetszett neki. Nem tudom.

2013. jan. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát mosószert nem hinném. A rizóma szabadon volt, a győkérből is kikukucskált 2-3 milliméter mindig. Szép fehér, erős, vastag gyökerei voltak. Lehet, hogy valami holtponton volt valami fura oknál fogva, de akkor is... két nap alatt megnyiffanni?
2013. jan. 13. 18:38
 7/12 anonim ***** válasza:
De a gömbmoha belsejében szokott lenni ilyen sár szerűség. Legalábbis amiket én vettem terraplázán régebben és széthúztam mindet laposra, mindegyikbe volt egy kis sár.
2013. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi lehetett vele, fogalmam nincs. Fura, mert én a csap alá néha be szoktam rakni kicsit lemosni az anubiasokat, és ott kegyetlenül folyatom rá a klóros hideg vizet, aztán visszadobom akváriumba, vagy egy vödörbe, és semmi nem történik. Az akváriumba meg nekem lágy víz van. Tehát elég nagy sokkot kaphatna, de meg se kottyan neki.
2013. jan. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ebben a golyóban is valami sárszerű lehetett.


Na igen, az anubiast régebben még fehérítős oldatoztam is (annak már jó ideje), és meg se kottyant neki.

2013. jan. 13. 18:46
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

A gömbmoha magába szívja a mocskot, néha ki kell nyomkodni óvatosan víz alatt.


Az anubiasra azt mondanám hogy sokkot kapott (növények is tudnak, nagyon is) bár 2 nap tényleg elég gyors egy anu.nak.

Érdekes!

2013. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!