Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10L- es nano akváriumot...

10L- es nano akváriumot szeretnék létrehozni, mire kell odafigyelnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy 20x20x25-ös akváriumból szeretnék, növényes akváriumot csinálni, az érdekelne, hogy ilyen világítás: [link] elegendő lenne -e, és milyen növényekkel, talajjal, kezdjek bele. Én gömbmohára, jávai mohára gondoltam. Szűrő, stb milyen legyen? 4-5 garnéla még belefér -e? Köszi!

2013. jan. 13. 19:58
1 2
 1/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
A világítás szerintem jó lesz, de én csak csigát tennék bele, vagy sórákot.
2013. jan. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jobb lámpa növényekhez.

[link]

2013. jan. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt néztem én is, de érdekes, nekem pont a másikat ajánlották, hogy ekkora aksihoz jobb és esztétikusabb választás lenne.
2013. jan. 13. 20:06
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt a fajtát ezt már teszteltem, mer ilyenem van és ez jó.

Hogy a ledes alatt menyire maradnak meg a növények, azt nem tudom.

2013. jan. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 YourDestiny ***** válasza:

Fele ennyiért kapsz egy kompakt csöves lámpát, és ér annyit, mint ez az összevissza színesledezett cucc.


Szerintem vehetnél kicsit nagyobb akváriumot, legalább 25x25x30-ast, vagy 30x30x35-öset. A 10 liter a garnélának kicsi. Ha igénytelenebb növényeket akarsz, akkor meg könnyen elalgásodhatsz. Nekem a nanoban az amanok mindenféle algát lepusztítanak, illetve helyesbítek, felbukkanni sincs idejük. Viszont az amanonak 10 liternél jóval nagyobb hely illene, de még a kisebb neocaridina fajoknak is.

2013. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 YourDestiny ***** válasza:
Amúgy 10 literbe egy légpumpás szivacsszűrő is megteszi. De ha teheted, akkor nagyobbat vegyél valami pofás kis sarokszűrővel.
2013. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És a jávai moha el fog szaporodni a talajon, esetleg szőlőtőkén?
2013. jan. 13. 21:26
 8/11 anonim ***** válasza:

A jávai mohát kötözni kell, hogy lenn maradjon, különben elszabadul, és megy ide oda a sodrással. Viszont ha lekötözöd egy vasfára vagy kőre, idővel rá is kapaszkodhat. Szép sűrű zöld bokor lehet belőle.


Egyébként ha mindenképp 10l-es aksit akarsz, és mindenképp garnélákat bele, őket ajánlom: [link]


Lassabban szaporodik, mint a Neocaridina fajok, és kisebb is. Belőlük tarthatsz esetleg 8-10 db-ot kezdésnek, de a túlszaporulatra figyelj! Előbb utóbb kezdeni kell velük valamit.

2013. jan. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, ez a jávai mohás módszer fogott meg, de érdekelne az is, ha beszereznék elegendő gömb mohát, azokat mennyire lehet el szaporítani? Azt hallottam azok is nőnek fára, és szét is vágható/kötözhető.
2013. jan. 14. 19:32
 10/11 anonim ***** válasza:

A gömbmoha rendes neve gömbalga. Nekem speciel csak be van dobva magában az aksiba, és megy ide-oda az áramlattal. Jópofa.:D

Szaporítani, ha jól tudom, kettévágással kell, és a két fél visszanő egy gömbbé.

Kötözni nem tudom, lehet-e, valószínűleg igen. Láttam már olyan képet is, hogy kiterítették, és abból lett szőnyeg az aksi alján. Ilyesmi, itt az elején: [link]

2013. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!