Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen betegség?

Milyen betegség?

Figyelt kérdés
Vízcserénél vettem észre, hogy az egyik neonhalammal baj van. Függőlegesen volt, nem is nagyon próbált menekülni, annyira gyenge volt. Gyorsan kivettem, hogy nehogy a többiek is elkapják, de pár perce felfedeztem, hogy egy másik neonhal is ilyen tüneteket produkál. Félek, hogy végig fog menni a többieken is. Mi lehet a probléma? Kérlek segítsetek, nem szeretném, ha a többi hal is elpusztulna!
2013. jan. 14. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de cserélj egy kis vizet akkor.
2013. jan. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2013. jan. 14. 18:39
 3/5 anonim ***** válasza:

esetleg neonbetegség? nézd meg van e fehér folt rajta...


Neonbetegség


Elsősorban a Characidae-k (pontylazacok) körében figyelhető meg, közülük is főleg pl. a neonhalnak is nevezett Paracheirodon innesit támadja meg, innen ered a betegség neve. De tény, hogy a Cyprinidae-ket (a danio, barbus a rasbora fajokat) és a cyprinodontidae-ékat (mint a Cap-Lopez fogasponty) se kíméli.

 A tünetek: A neonbetegség a szín elvesztésével jár. Egy fehér folt jelenik meg a hátúszónál s terjed végig a test közepén. A beteg hal rövid idő alatt elpusztulhat.

 Az okok: A betegséget a Plistophora hypessobryconis nevezetű mikrosporidium okozza. Hamar felüti a fejét, ha rossz életkörülmények uralkodnak az akváriumban. A parazita gyorsan szaporodik, és gyorsan terjed.

 Kezelés: Sokáig nagyon nehéz volt a kezelése, de ma már, ha gyorsan és időben beavatkozunk, antibiotikumok kombinációival (antibioticum-sulfamid) gyógyítható



Read more: [link]

2013. jan. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Nincs rajta fehér folt, csak függőlegesen úszik és el van fehéredve.
2013. jan. 14. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
ha a neonhalad el van fehéredve, az neonbetegség. csak súlyosabb, nem vetted észre időben.
2013. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!