Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Számomra furcsa dolog, de a...

Számomra furcsa dolog, de a szűrő hómérséklet-beállítással kapcsolatban egy furcsa kérdés%észrevétel?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkozom már halakkal, pontosabban mindig csak egy akváriumom van. Vettem kb 2 évvel ezelőtt egy akváriumi fűtőt, ami 200 Wattos. Akkoriban egy 160 literes akváriumba vettem, de most egy 72 literes akváriumban van.

Kb fél éve van ez az akváriumom és 24-26 C fok között szoktam a fűtést állítgatni. Viszont ma este beleraktam egy digitális hőmérsékletmérőt és a 26 C fok beállításra közel 40 fokot mutat a digitális. Mitől lehet ez?

Kb mennyire tekerjem le a fűtőt, hogy az elvárt 24-26 C fok "uralkodjon" az akváriumban?


(Ha a mai este beállítom a fűtőt, akkor holnapra nagyjából beállna a víz hőmérséklete. Ezért lenne fontos a mai este a válasz)


Netán valaki tud valamit ezzel kapcsolatban, vagy járt már így, kérem segítsen megoldani a problémát.


Előre is köszönöm a segítséget!


2013. jan. 14. 21:21
1 2
 1/11 bamboochatheone ***** válasza:
66%
20 fok körül. De ezt ki kell tapasztalni.
2013. jan. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha beledugod az újadat, hidegnek érzed a vizet, vagy melegnek?
2013. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
**ujjad
2013. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek hirtelen melegnek majd utána langyosnak.
2013. jan. 14. 21:34
 5/11 A kérdező kommentje:
A címszóban szereplő szűrőt azért kijavítanám fűtőre.
2013. jan. 14. 21:38
 6/11 anonim ***** válasza:

70 Wattos fűtő kéne bele, és nem 200.

De ha ez van, hát tekerd le a minimumnál egy picit följebb és nézd meg egy óra mulva mennyire fűtötte. Próbálgasd hogy hogy jó.

2013. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hatalmas a fűtő teljesítménye és van hőtartása is. Tehát, ha beállítod 26 fokra, ott meg is áll, nem fűt tovább, viszont még adja le a hőt.

Vagy elromlott a hőfokszabályozója és az okozza ezt.


Sokkal nagyobb fűtőt nem szabad használni, mert nagyon nagy lesz a hőingadozás, túl hirtelen melegít.

2013. jan. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha hőfokszabályzós, és ki-be kapcsolgat, akkor kizárt, hogy 40 fokra felfűtse a vizet.


Egyszerűen rossz a hőmérőd.


Az is azt bizonyítja, hogy hidegnek érzed a vizet. 40 fokot kimondottan melegnek éreznél, még 35-öt is!

Jó áramlásba tedd a fűtőt, és szerezz be egy folyadékos hőmérőt.

2013. jan. 15. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A folyadékos hőmérő nem nagyon nyerte el a tetszésemet, ugyanis az egyik ismerősömnél szó szerint el posszant, s kiirtotta az egész halállományt. Viszont muszáj lesz vennem egyet, vagy egy másik hőmérőt, ugyanis meg kellene állapítanom, hogy melyik kütyü csinál hülyeséget .
2013. jan. 15. 11:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ilyen üveghőmérő nekem egyszer eltört, beesett akváriumba. Már nem tudom hogy csináltam, de az üveg szilánkokat egyenként szedtem ki, viszont a középső piros szál nem tört el és nem folyt ki belőle semmi szerencsére, pedig eléggé beparáztam, hogy most mi lesz :)
2013. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!