Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aranyhalaim vannak 400literes...

Aranyhalaim vannak 400literes aksiban 15darab. kb 5-10centisek. Útannaolvastam hogy ennyi hal túl sok ekkora akváriumba. Eddig nincs semmi gond. Honnan tudhatom hogy kezd nekik kicsi lenni a hely?

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Kerüld el, hogy kicsi legyen nekik. Jó szűréssel 10-15 centis korukig neveld őket ebben, aztán 5-7 halat ajándékozz kerti tóba.
2013. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi a jelei ha kezd nekik szűk lenni az aksi?
2013. jan. 14. 22:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Különösebb jele nem lesz. Egyrészt kisebbek maradnak, mint kellene, ezzel arányosan pedig az élettartamuk is csökken, másrészt ha nincs megfelelő szűrés (esetedben mondjuk 2000 liter/óra belső és 1500 liter/óra külső, legalább 30 liter tartállyal), akkor minden előjel nélkül el fognak hullani az állatok.

Ha viszont sokkal rosszabb a szűrés, akkor már előbb jelentkezni fognak az erre utaló betegségek - úszórothadás, szemkidülledés, általános rossz állapot, satöbbi.


Ezen felül hatalmas az oxigénigényük, a következő videón is látszik, hogy micsoda erőmű van ezek mögött a halak mögött.

http://www.youtube.com/watch?v=WuxeYlRXLQ8


Ránézésre ilyen arányban legyenek a halaid az akvárium méretéhez képest.

2013. jan. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Murr, ez a videó elég durva. Szerinted ezek a halak ránézésre kiegyensúlyozottak? :(

2 cserép növény, és annyit...

2013. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, egy szóval sem mondtam, hogy jó az akvárium, csak a méretarányokat mutattam vele (az teljesen rendben van, illenek ezek a halak egy ekkora akváriumba, bár nem lenne rossz berendezni, de így legalább tisztán tartja), illetve a levegőztetést - hogy ide nem elég egy kis bugyborékoló kagyló. Mondjuk ami itt van, az is túlzás.
2013. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Murr xDDDDD ezen a videón olyat röhögtem :D hogy nézhet így ki egy hal? xDD basszus nagyon kis pocsékok :)
2013. jan. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!