Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek törpe gömbhalat...

Szerintetek törpe gömbhalat vagy sokcsíkú csigasügeret tartsak?

Figyelt kérdés

Melyiket ajánljátok? Érvek, ellenérvek?

35 literes akvárium (nagyobb nem fér el), Eheim Aquacorner 60 szűrő, Eheim Jäger 50 wattos fűtő.



2013. jan. 15. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezt te tudod eldönteni. Nem tudom, mennyire olvastál utána a két halnak, itt van egy-egy leírás:

[link]

[link]


[link]

[link]


A gömbhalhoz sűrűn növényesített aksi kell, a csigasügérnek homokos, sok üres csigaházzal. Ebből kifolyólag a sügereshez nem kell olyan komoly világítás, a gömbhalashoz ez növényfüggő.

A törpe gömbhal szaporítása nehéz, a csigasügér szaporodik, persze azért annyira nem szapora, mint mondjuk a guppi.

Úgy tudom, a sügeres akváriumhoz nagyon jó szűrés kell, tiszta víz kell nekik.


Egyébként a 35l-es aksi kocka aksi, vagy tégla? A tégla alakú jobb lenne, ott több az úszótér.

Ajánlom, olvasd át a linkeket, amit beszúrtam, és úgy dönts. Te amúgy melyik felé húzol inkább?

2013. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát amelyiket kapsz a boltban
2013. jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 YourDestiny ***** válasza:
A szűrés határon van, de normális letszám mellett csigasügerekhez is elég. Sügerek mellett nem sok növényed lehet, ami igen, az drága. Ennek ellenére én a sügeret választanám, csak kéne egy csomó csigaház. A többi lényegében homok és egy-két kő.
2013. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

sehol nem látok mostanában eladó törpegömbhalat

de nekem az szimpibb, 1 olyan halam van csak

ha látnék valahol, vennék neki társakat

2013. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hable, is utána járással egyszerű szerezni én szerintem tudnék napok alatt.... de nem ez a kérdés!!!! :D


Hát szerintem ha nagyon über haladó vagy akkor törpegömbhal az nem egy gyakori dolog azért én azt tartanám, de mivel tudom h nem vagyok én profi ezért inkább csigasügér, mert a gömbhal érzékenyebb sok búvóhely, akkor még a növényekkel is macera stb, míg a csigasügér afrikai így neki elég nagy a tűrés határa úgyhogy ha kezdő szinten vagy inkább őt ajánlom ÉN! de ez csak egy vélemény :D

2013. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gömbit élő tubifexxel, artemiával, cyclopssal etetem.

A száraz kaját biztos nem eszi meg. Lehet, hogy a csigasügik megeszik azt is, nemtudom.

Fűtő nincs neki, de 24-25 fok körül van a lakásban.

2013. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!