Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium betelepítés (? )

Akvárium betelepítés (? )

Figyelt kérdés

Volt 1 kis gond a halakkal /szüleim miatt, de ezt most hagyjuk/ és meghaltak. Guppikat tartottam, viszont most szeretnék valami mást. Tudnátok segíteni nekem?

Adatok:

~40 literes

-aquael fan1 plus szűrő

-fekete bazalt aljzatot akarok most

-gömbalga, cryto növények, meg egy kis hólyagos vizikehely, és anubias vannak


Szóval annyira nem vagyok kezdő, tudom az alapokat, meg úgy nagyjából mindent, viszont a halakkal, és a garnélákkal annyira nem vagyok tisztába.



2013. jan. 16. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
diszhal.info
2013. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

tarts ilyeneket

[link]

atlantisz díszállatban van

szerintem jól néznek ki

2013. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, én is ismerem a diszhal.info-t. Esetleg valami garnéla? Esetleg red cherry? Tudnátok valamit mondani/linkelni a garnéla tartásáról? Vízcsere, meg ilyenek érdekelnek. Lehet őket úgy tartani, hogy először, olyan 3-4db-ot veszek és majd elszaporodnak?
2013. jan. 16. 18:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez a Nannostomus marginatus is tetszik. Belőlük mennyit?
2013. jan. 16. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha garnélázni akarsz, ajánlom ezt a fórumot, sok hasznos infó van fenn: garnelaforum.hu

E mellett itt tudsz utána nézni az egyes fajoknak: [link]


Én azt ajánlom, ha még nem volt garnélád, akkor a belinkelt oldalon az első két csoportból válassz. Tehát a Neocaridina és a Caridina fajok közül. Ők tartatóak csapvízben, nem kell lágyítani a vizüket. Viszont fontos, hogy Neo-ból és Caridinaból nem szabad őket társítani, mert összeívhatnak, és az eredmény egy vadas színű garnéla lesz.

De a kettőből egyet-egyet nyugodtan társíthatsz.


Ja, és még valami. 3-4 kevés lesz kezdésnek. Minimum 8-at vegyél egy fajtából, akkor biztos, hogy lesz benne hím, és nőstény is. És ne aggódj, idővel úgy el tudnak szaporodni, hogy nem győzöd majd elajándékozni. :D

2013. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetne 6db-ot a marginatusból. Nem sokkal nagyobb mint egy galaxy. Kb fél centivel nagyobb és nincs nagy szája, szerintem RC garnéla is mehetne mellé.


A marginatus ennek a lovacskalazacnak a kisebb rokona:

[link]


Ezek mind ilyen nagyon békés halak.

2013. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat! De nem szeretném most a halakat a garnélákkal keverni egyenlőre. Voltak már csak halaim, most akkor kipróbálom, hogy csak garnéláim vannak, és majd ha jobban elszaporodtak és jól érzik magukat, akkor talán veszek mellé kb. 6db nano halat.:D

Sokat segítettetek!:D

2013. jan. 16. 20:10
 8/11 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy mivel aquael fan 1 szűrőm van, nem szívják be a garnélákat? Vagy csak egyszerűen vegyem le az alső részét?
2013. jan. 16. 20:16
 9/11 anonim ***** válasza:
nem szívja be, jóaz
2013. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

gömb alga ?:O


sztem tudod mit tarts... szünetet de hosszút :D

2013. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!