Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokat olvasgattam már itt,...

Surtessphoto kérdése:

Sokat olvasgattam már itt, ennek hatására vettem új világítást.125l-es aksim van, idág 2x18W T8-as volt daylight, most 2x39W T5-öt vettem. Szerintetek ezek jó csövek lesznek?

Figyelt kérdés

www.chlighting.com/en/pro. Asp? Id=261&sch=&categoryid=


a másik egy degenbao aqua white Növényest szeretnék csinálni, ezek jó csövek lesznek?


2013. jan. 16. 19:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

bocsánat,rossz linket adtam


[link]

2013. jan. 16. 19:17
 2/16 A kérdező kommentje:
CH Lighting T5 Growth Lux 39w a linken szereplő
2013. jan. 16. 19:23
 3/16 anonim ***** válasza:

Ha ez annak a spektrum képe, akkor jónak tűnik:

[link]

Lényeg, hogy nagy hegy van kékben és pirosban.


Növényesnek 6500 Kelvinest szoktak venni.

Én úgy látom, hogy ez 10 000 K, de azalatt is tudnak nőni a növények.


Jó lesz az :)

2013. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
igen,10000K,félek tőle,de ha jön az alga,vagy nem fejlődnek a növények,akkor cserélek.Egyébként összehasonlíthatatlanul szebbek a növények,és a halak is.És szerinted mennyi időt világítsak?
2013. jan. 16. 20:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Én 8 órát világítok mostanában.

Nem nagyon kell több ébrenléti idő a növényeknek :)

2013. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 YourDestiny ***** válasza:
A 10 ezer Kelvinnek nem kell, hogy feltétlenül köze legyen az algához. Akvarisztikában a Kelvin nagyon becsapós dolog ám, csak sokan nem tudják. A fénycső színspektrumát kell megnézni. Nagyjából arányos legyen a három színcsúcs, ne legyen túlnyomó részben a kék. Megfelelő legyen a hullámhossz, és ha jó a szűrés, akkor elvileg nincs alga.
2013. jan. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
1000l/h a szűrés,bár folyamatosan agyalok még egy kisebb belsőn,kíváncsi leszek mi változik a fény hatására.Tápozás Profito+Easy Carbo.Co2 nélküli az aksi.Zárt tető volt a régi fénnyel,most nyitott lett,ami sokkal jobban tetszik nekem személy szerint.
2013. jan. 17. 09:30
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha minden igaz megtaláltam mit vettem.Kicsit bonyolult,mert külföldön élek,kicsit más cuccokat árulnak errefelé,mint otthon.


Itt a színcsúcs:

[link]


[link]

2013. jan. 17. 09:39
 9/16 YourDestiny ***** válasza:
Sima daylight-nak néz ki. Az 1000 liter per órás szűréssel nem sokra mégy, ha az belső, ugyanis ez a teljesítmény biológiai szűréshez sok, márpedig a lényeg abban rejlik. Külsőnél más a helyzet, mert ott a teljesítmény felét elfogyasztja a szűrőanyag. 125 literre egyébként is érdemes eleve külsőt venni.
2013. jan. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Természetesen külső szűrőről beszéltem,a legjobb töltőanyagokkal(purigen,stb)

Tehát akkor érdemes egy belsőt beletenni még?Csak azért nem szeretném,mert sok helyet foglal...ha igen,tudtok ajánlani valamit?

2013. jan. 17. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!