Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gömbakváriumom (2 aranyhallal)...

Gömbakváriumom (2 aranyhallal) fala gyorsan koszolódik. Talajporszivózom, mégis! Hogy kéne tisztán tartani, h. Ne kelljen kb. Hetente vizet cserélni? Szűrőt nem találtam.

Figyelt kérdés
Vízminőség javító cseppeket, oxytablettát is használok A víz mégis zavaros!Tudtok segíteni?
2008. jún. 2. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Egy szűrő nem ártana, lehet nagyon kis teljesítményűeket kapni egész olcsón, amik egy ilyen kis víztérfogathoz megfelelnek. Igazából pontosan nem tudom, hány literes az akvárium, de 15-20 literesre saccolom. A halak különböző nagyon mérgező bomlástermékeket bocsátanak ki, és ha a vízben nem alakult ki egy olyan baktériumkultúra, ami ezt lebontja, az hosszú távon stresszt és rossz egészségi állapotot okoz a halaidnak. Igazság szerint ha érzékenyebb halaid lennénk, valószínűleg már el is pusztultak volna, az aranyhalak nagyon ellenállóak, ezért viselik el az ilyen körülményeket - egy ideig. Mellesleg jó tartás mellett viszonylag hamar ki fogják nőni az akváriumot.


Félre ne érts! Nem téged hibáztatlak! Sajnos a boltban nagyon sok embert átvernek a gyors haszon érdekében, vagy egyszerűen azért, mert maga a boltos is tájékozatlan. Látszik, hogy igyekszel megfelelően gondoskodni róluk (aljzatporszívó), ezért is írok ennyit!


Ha lenne szűrőd, el tudnád érni, hogy megtelepedjenek benne a hasznos baktériumok, és akkor egy ilyen méretű aksiban heti 50%-os vízcsere elég lenne. Ha akarod, leírom privátban, mit csinálj pontosan (a hozzászólásom jobb alsó sarkában van egy link, ott tudsz nekem írni).

A falán valószínűleg alga jelenik meg. Nincs közvetlen napfénynek kitéve? Ez a zöld algáknak kedvez. Van világítás az akváriumban? Ha nincs, valószínűleg barna algával van dolgod. Érdemes egy energiatakarékos izzót tenni fölé, mondjuk vegyél egy olcsó irodai lámpát, és állítsd be úgy, hogy fölötte legyen. Ha veszel egy időkapcsolót (a mechanikus ára egész elviselhető), azzal sem kell naponta vacakolni, hogy ki-be kapcsolgasd.

Az "oxytabletta" valószínűleg a boltos újabb átverése volt, teljesen felesleges. A "vízminőség javító cseppek" nevét leírnád? Valószínűleg vízkezelő szerről van szó, amit vízcserekor kell használni.

A zavarosság hidegvizes akváriumokban a kezdetekkor elég gyakori, ez az ún. baktériumvirágzás. Ha szerzel szűrőt, pár napon belül elmúlik.

Apropó, nem eteted túl a halakat? Egyszerre csak annyit adj nekik, amennyit 1-2 percen belül teljesen megesznek, minden pici morzsának el kell tűnnie, mert az még jobban szennyezi a vizet, és a zavarossághoz is hozzájárul.

Na most kb. ennyit tudtam írni, ha van kérdésed írj nyugodtan itt vagy privátban. Remélem, megoldódnak a gondok, és még sok évig élvezheted a szép halacskák látványát!

2008. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Az előző hozzászólónak igaza van, mindenben. Nálam is az etetéstől opálosodik a víz, ritka de van hogy kicsit többet szorok.


Egyépként az aranyhalak szép nagyra nőnek. Javaslom a következő akváriumod ne gömbakvárium legyen, tudom hülyén hangzik de abban a halak elszédülnek. Nem szeretik.

Persze amekkorára egyes aranyhalak megnőnek lehet hogy kerti tóra lesz szükséged...

2008. júl. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!