Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen vízmérő eszközök...

Milyen vízmérő eszközök kellenek az akváriumhoz? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Mármint ph mérő meg ilyenek is feltétlenül szügségesek? Mondjuk egy bettának?

2013. jan. 16. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Legtöbben nem vesznek semmit, csak bedobják a csapvízbe.

De egy ilyet vehetsz, ha gondolod, csak jó ha tudod milyen kemény a vized. Egyszer érdemes megmérni.

[link]

2013. jan. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ugytudom pihentetni kell a vizet pár óráig ez igaz?
2013. jan. 16. 23:00
 3/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt beletennél az akváriumba akármilyen halat, min. 3 hétig kell "érlelni" a vizet, ezalatt a szűrőnek folyamatosan mennie kell. Részleges vízcseréket meg 1 napos állott vízzel kell intézni, ha használsz vízelőkészítőt akkor elvileg elég kevesebb ideig állni hagyni.
2013. jan. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi de mi a helyzet a növényekkel? Bármilyen tippet szívesen fogadok mert teljesen kezdő vagyok
2013. jan. 16. 23:44
 5/10 anonim ***** válasza:
növényt berakhatsz első nap is.
2013. jan. 16. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Akvarista.hu e-könyveit olvastad már? Ne hagyd ki, felér egy könyvvel. A Neptun tesztet én is támogatom, a keménység mérése nem árt, hogy tudd, milyen halaknak felel meg. pH Neptun tesztet viszont ne vegyél, megbízhatatlan.
2013. jan. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen szoktam akvaristán böngészni nagyon jó kis oldal de nemtudtam hogy most akkor a sima csapvíz is jó e. azzal tisztában vagyok hogy majdnem minden halnak más keménységű víz kell de nem tudtam pontosan hogy milyen eszközök kellenek
2013. jan. 17. 00:33
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
A csapvíz enyhén lúgos lesz, ez értelemszerű. Hogy mennyire, az mindenhol más. Többnyire 7-7,5 között szokott lenni, de nálunk például 8, igaz határontúli vagyok. A 8 pedig már leginkább sügeres víz, persze van sok más halfaj, ami bírja, vagy aminek megfelel, esetleg épp ideális. Egy jó pH teszt nem olcsó. A tesztcsíkos nem ér semmit, a csepegtetős meg... mondjuk én JBL-t használok, az tuti jó, de 3-4 ezer körül mozog az ára.
2013. jan. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 YourDestiny ***** válasza:
A keménységet viszont mérd meg, arra a Neptun tesztje tökéletes.
2013. jan. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2013. jan. 17. 00:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!