Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A csiga házát be szabad...

A csiga házát be szabad festeni? Nem árt neki?

Figyelt kérdés

[link]


Erről a képről jutott eszembe. Lehet hogy photoshop, nem is az a kérdés.


2013. jan. 17. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan neki mint ha te befestenéd a körmöd.
2013. jan. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb festék oldószeres, egészségre ártalmas. Ételfestékkel lehet esetleg, de butaság.

Vízicsigát nem lehet befesteni.

2013. jan. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
49%

Mármint élő csigának? Szerintem nem nagyon lesz baja, ha tényleg csak a házra megy, de nem biztos inkább ne, meg amúgyis szegény csigát minek elcsúnyítani?


Ha akváriumba kell üres csigaház, azt ne mert leoldódik róla a festék idővel, meg giccses is lenne. :D

2013. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szóval ne gondolkozzon ilyesmin.
2013. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 _.-Akv-._ ***** válasza:

*gondolkozz


Bocs a sok válaszért :D

2013. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Ha rálépsz a fűben vagy áthajtasz rajta autóval, érdekel? Akkor most mire ez a nagy óvatosság???

Fesd be, azt vagy megdöglik vagy nem! Számít?

2013. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A csigaház folyamatosan nő, szóval úgyis hamar elkezd repedezni a festék, és hamar le fog kopni.


Ha oldószeres a festék, akkor azt belélegzi (ha szárazföldi), nem hiszem, hogy szeretni fogja. Ha meg vizi, akkor a víznek nem fog jót tenni.

2013. jan. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

ha olyan festékkel teszed, ami nem marja át a házát, akkor nem árt neki.


mondjuk hozzáteszem, 8-10 éves koromban a hátsó kertünkben talált összes éticsigát megjelöltem különböző színes pöttyökkel, foltokkal (és naponta kétszer följegyeztem, hol találtam őket). nem lett semmi bajuk, vígan éldegéltek tovább, csak egy picit színesebben. XD

2013. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért muszáj megjegyeznem - photoshop, látszik a kék résznél a pixelesedés, amivel nincs is baj mert ez nem olyan kép amire bárki rá akarná húzni hogy kézzel festette.


Viszont a kérdésre válaszolva, valóban sokat számít hogy vízi, vagy szárazföldi csigáról beszélünk-e.

Vízi csigát nem szabad festeni, mert minden sz@r kioldódik a vízbe.

Szárazföldi csigát nyugodtan festhetsz, arra kell vigyáznod hogy még véletlenül se kerüljön festék magára a csigára!!

2013. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Valami ártalmatlan festékkel tehetsz rá kis mintákat, de ne legyen oldószeres, alkoholos, stb. Inkább csak valami vízfesték. És szerintem nem kendd be teljesen. :)


Bár én alapvetően nem támogatom az élő állatok dísztárgyként való felhasználását.

(A megjelölés az más dolog.)

2013. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!