Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek is jól nézni ki...

Szerintetek is jól nézni ki ez az akvárium ezekkel a méretekkel? Magasság:70cm szélesség:40cm hossz:110cm?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon bejönnek a magasabb akváriumok, amikor egy asztalra rátéve a szemed magasságában úszkálnak a halak :) Sügéres akváriumot szeretnék. Valószínűleg készíttetni kell majd.
2013. jan. 17. 20:29
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsi *nézne
2013. jan. 17. 20:29
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb, nem fogod tudni rendben tartani, létráról félig belemászva érsz csak le az aljára. Hidd el, nagy nyűg az hetente-két hetente.

Ezen felül nem lesz világítás, ami normálisan levilágít az aljára. Oké, sügéresbe nem kell sok növény, de csupa barnaalga lesz minden.

Ezen felül a szűrő sem fogja tudni átmozgatni a vizet.


Tehát nem a legjobb ötlet, még ha jól is nézne ki. Én azt javaslom, hogy 50 centinél ne legyen magasabb.

2013. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Magas akvárium nem a nagy tér hatását keltik számomra. Ráadásul vastag üvegből kell készíteni. És már szinte reflektor kell ahhoz hogy kellőképp megvilágítsd. Legyen inkább 2 méter, és 50 centi magas. ;)
2013. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Nekem most egy 80x35x40-es van, de alacsonynak találom :/ nekem nagyon tetszenek amikor magasak. De miért kellene hetente, 2 hetente belemásznom? szerintem a heti vízcserét meglehet oldani egy csővel is amit a másik végén megszívsz.
2013. jan. 17. 21:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Viszont a világításban igazad van.
2013. jan. 17. 21:33
 6/15 anonim ***** válasza:
A vízcserét meg, de mi van az aljzatporszívózással? A növényültetéssel és gondozással (nyírás, gyökértápozás)? Meg lehet oldani, de aránytalanul nagy lesz az ráfordított összeg vagy a macera.
2013. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jól van telepítve nem kell aljzatot porszívózni. Én még sosem porszívóztam de egy szem szemét, kosz nincs az alján. növényeket pedig elég egyszer elrendezni okosan, és hagyni had dolgozzon a természet.
2013. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nekem is van most egy 120l-es akváriumom, és még énsem porszívóztam aljzatot. Viszont egyenlőre még csak műnövények vannak benne. A házmesterek teszik a dolgukat :)
2013. jan. 18. 15:13
 9/15 anonim ***** válasza:
Műnövényhez csak gratulálni tudok.
2013. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nem kell gyökereskedni, mert az akváriumom 4 hete van meg és azzal együtt vettem kompletten. :) Mihelyst lesz időm és pénzem televágom a hátulját. Mint ahogyan megemlítettem EGYENLŐRE műnövények vannak benne. És amelyik akváriumban nincs növény ahhoz mit szólsz? hm? gratulálj nekik is.
2013. jan. 18. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!