Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valamelyik jó rá?

Valamelyik jó rá?

Figyelt kérdés
az aranyhalaimnak lehet hogy úszórodhadásuk van de nem vagyok benne biztos. Valamilyen fekete folt van a hátsó úszójukon és hiányzik belőle egy pici darab. lehet ezt kezelni vagy neptun parakillel vagy neptun gyorsfűrdővel? ha nem akkor mivel kezeljem?

2013. jan. 18. 14:27
1 2
 1/13 bamboochatheone ***** válasza:
69%
Lassan belátod már hogy nincs értelme FAN-1 szűrővel 130 literben aranyhalat tartani?
2013. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 YourDestiny ***** válasza:
Betegségben nem vagyok túl otthon, de szerintem a parakill lesz a jó.
2013. jan. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Platypus ***** válasza:
Aranyhalon fekete folt=ammóniás égés. Ez a súlyos ammóniamérgezés utáni gyógyuló hegszövet. A hiányzó darabot okozhatta az ammónia önmagában, nem kell hozzá külön fertőzés. Persze egy ilyen mérgezés után jó esély van egy fertőzést is összeszedni, viszont a gyógykezelés ilyenkor marha veszélyes, mert még tovább gyilkolja a szűrőbacikat, amelyek hiánya a mérgezést okozta.
2013. jan. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
A fekete foltot én nem olvastam. Ám nem tudom meddig akarod még szerencsétleneket sújtani. Ha nem vagy hajlandó megválni tőlük, vegyél egy normális szűrőt. Ha nincs rá keret, akkor meg válj meg tőlük.
2013. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az szerintem nem lehet ammonia azért mert egy pici folt van csak az úszóján
2013. jan. 18. 16:51
 6/13 YourDestiny ***** válasza:
Nincs értelme vitatkozni, főleg Platy-val nem. Azt már korábban is megállapítottuk szinte vakon, hogy nálad komoly ammóniagondok vannak. Immár bizonyíték is van, hogy a kínok kínját élik a halaid. Nem piszkálódani akarod, sajnos valóban ez a helyzet.
2013. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
mivel, hogy kezeljem?
2013. jan. 18. 17:16
 8/13 YourDestiny ***** válasza:
Külső szűrővel. Addig csinálj sűrűbben vízcseréket. Holnap csinálhatsz egy nagyobb 50 százalékosat is, valószínűleg most is ugyanaz a helyzet áll fent a vízminőséggel, mint korábban. De ne klóros vízzel, mert a maradék biobacik is kidöglenek. Ma engedd ki valami vödörbe, holnap délután meg ejtsd meg a vízcserét. Ha van antiklórod, akkor néhány órát is elég pihentetni a vizet.
2013. jan. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyenlőre csak egy normális belsőt vegyél és utána egy külsőt!
2013. jan. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
elkülönítsem a beteg halakat a nem betegektől?
2013. jan. 18. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!