Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet olyan, hogy túl oxigéndú...

Lehet olyan, hogy túl oxigéndús a víz?

Figyelt kérdés
Ha nagy marhaságot kérdeztem ne hurrogjatok le kérlek. :-) És a levegőztetőt soha ne kapcsoljam ki?
2013. jan. 18. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:
már más is kérdezte, és állítólag nem lehet
2013. jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 YourDestiny ***** válasza:
43%
Egy szűrővel vagy levegőztetővel nem csinálsz belőle túlnyomóan oxigéndús vizet, ám szerintem lehet, ha abból a szemszögből tekintjük a dolgot, hogy ezáltal a CO2 szint alacsonyabb lesz a kelleténél, akváriumtípustól függően.
2013. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a víz amennyire tudom csak egy bizonyos mennyiségű oxigént tud megkötni. az már más kérdés, hogy ezzel csökken a szén-dioxid szintje ami viszont a növényeknek nem tesz jót. az, hogy a halak miként reagálnak erre a helyzetre...hát nem tudom :)

azonban ehhez oxigénpalackból kéne kb nyomatnod a tiszta oxigént a vízbe...

egy sima levegőztetővel és/vagy szűrővel lehetetlen ezt a szintet elérni szerintem :) viszont ha mennek bele a bubik akkor némileg oxigéndúsabbá lehet tenni a vizet :) ami a halaknak jó dolog :)

2013. jan. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
100%

Nem minden esetben igaz, hogy csökken a CO2 szintje a víznek a szellőztetéstől. Arra a helyzetre érvényes, ha a vízben több CO2 van, mint ami a levegővel egyensúlyban van. Ez általában akkor alakul ki, ha külön adagoljuk a vízhez. Illetve még akkor, ha nagyon visszafogjuk a gázcserét, de ebben az esetben csak és kizárólag az oxigén rovására tud felhalmozódni, mivel abból származik, és ez így kerülendő.


Ha nem adagolunk CO2-t, akkor a praktikus CO2 mennyiség pont szellőztetéssel érhető el, mivel így 100%-osan hozzáférhető az egyensúlyi mennyiség. Ez persze sokkal kevesebb, mint az ideális, külön adagolással elérhető, viszont inkább legyen maximális az oxigénszint, minthogy elhanyagolható mértékben több a CO2.

2013. jan. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!