Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A gömbmoha köveken telepszik...

A gömbmoha köveken telepszik meg és attól olyan gömbölyű, vagy maga olyan gömb alakú? Ja és gyors növésű, mennyit ültessek 40l-re?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 15:43
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
Amennyivel szépnek fogod gondolni az akváriumot. Egy év alatt jó esetben is maximum egy centimétert nől. Ha szétszeded és összegolyózod, idővel felveszi a gömb alakot, de ehhez évek kellenek.
2013. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
100%
Nem kövekre telepszik, eleve golyó. A belsejében is ugyanaz az alga van, gyakran sárral gazdagítva.
2013. jan. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon lassan nő és nem telepszik sehova, csak gömb alakúra nő. Állítólag nagyon nehéz ránöveszteni kőre. Csak be szokták dobni a vízbe a kis gombócokat. Annyit teszel bele, amennyit akarsz. Akár 20db is belefér.


Én azt csináltam, hogy kilapítottam őket, és összevarrtam damillal néhányat egymás mellé, de rávarrtam egy szúnyoghálóra, és az aljára körbe varrtam néhány kerámiahengert, nehezéknek, hogy lent maradjon. Olyan lett, mint egy pizza, és így ezt rá tudom tenni egy kőre. Levehető kőtakaró paplan.

2013. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt volt 3 ilyen mohapaplanom, aztán ebből a legnagyobbat eladtam egy nőnek, mert kicsit túl sok volt.

[link]

A másik kettő az még megvan. Az indiai törpegébem szokott rajta ugrálni.

2013. jan. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de egyébként még így összevarrva is látszik, hogy húzódna vissza gömb alakúra, tehát lapos nem lesz az életben, csak max ilyen félgömbök.
2013. jan. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Hable, a jávai nem szárad ki víz felett?
2013. jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 _.-Akv-._ ***** válasza:
Ott felül folyamatosan folyik rá a víz nem?
2013. jan. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 YourDestiny ***** válasza:
Jah, valószínű, de szerintem mindenhol nem kap belőle. A jávaival azt tapasztaltam, hogy a szomszét 5 centinek nem ad vizet, ha az nem kap, inkább azok a szálak kiszáradnak :)
2013. jan. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Felülről igen, de a vizet a növény átviszi egyik szálról a másikra, tehát nem kell mindenképp telibe locsolni az egészet. Ahol nedves, ott megmarad.


Láttam olyan akváriumot is, hogy a víz fölött 5 centivel még jávai mohás volt a háttér, és azt nem locsolták felülről, csak le volt takarva egy üveglappal (nagy volt a páratartalom benne és nem száradt ki).

2013. jan. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Most az egyik lepény gombmohámnak a közepe is kilóg a vízből pár centit a géb akváriumában, és nem szárad ki, de az le van takarva, különben kiugrana a géb. És ha megfogom, érezni hogy vizes, pár centivel arrébb is átitatódik, mint egy szivacs.
2013. jan. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!