Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumot?

Milyen akváriumot?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy akvmriumot, de nem olyat, mint ami minden második lakásban megtalálható. Kicsi különlegesebbet, vmi érdekesebb vagy ritkább halakkal vagy nem tudom. Láttam nagyon szép növényes aksikat, de ott az igazán szépekhez ha jól láttam már CO2 rendszer, meg rendszeres tápozás stb kell, ami túl drága nekem. Mit javasoltok? Esetleg képeket is linkelhettek ha van valami ötletetek. Méret az nem fontos nanotól mondjuk akár 400 literig. Köszönöm előre is a segítségeiteket!

2013. jan. 19. 14:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát a csigasügerek elég érdekes halak. 112 literben egy kis homok talajjal, pár mészkővel és rengeteg csigaházzal egy 50-es csapat elég érdekes lenne szerintem.
2013. jan. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

Ha győzöd kivárni akkor egy tizes csapattal is kezdhetsz, mert előbb-utóbb be fogják népesíteni az akit. Előző voltam.

2013. jan. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Esetleg 30l-es garnélás akvárium. Persze nem a Red Cherrykre gondolok, meg Amanora. (mondjuk nem is Mosurakra, meg Malayakra kezdésnek)

Ők a kezdő fajok, és általában ők találhatóak meg szinte minden garnélatartónál. És ahogy nézem, te valami különlegesebbet szeretnél.


Mondjuk hozzájuk mit szólsz? [link]


Persze csak alapos utánaolvasás után gondolkodj el rajtuk. Hátrányuk, hogy kicsit lágyítani kell a csapvizet hozzájuk.


Esetleg még ők se mindennaposak: [link]

[link]


A berendezés meg csak ízlés dolga. Az már csak tőled függ.

2013. jan. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2013. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 YourDestiny ***** válasza:

Kinek mi a különleges. Számomra a biotóp, a természet utánzása a különleges, egy csipetnyi természet a lakásba. Konkrétabban egy sügeres akvárium valami igazán dekoratív kövekkel, ritka növényzettel, hófehér kvarchomokkal, kékes megvilágítással és színesebbnél színesebb sügerekkel a legszebb látvány. Itt egy demasoni-yellow tank, kicsitt több lehetne az aranysügi, olyan 60-40 arányban. Ám így is gyönyörű, egyszerű, mégis nagyszerű:


http://www.youtube.com/watch?v=eL2IytyucDA

2013. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nekem a biotóp akváriumok tetszenek, azokon belül is az ázsiai feketevizű verzió :)

bár a dél-amerikai és közép-amerikai biotóp is szép, de az ázsiai a favorit :)


szerintem egy feketevizű ázsiai biotóp elég egyedi dolog :) legtöbben ha biotópot készítenek, akkor sügereznek :)

2013. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszát. A sokcsíkú csigasügeres ötlet teszik, a törpe gömbbhal is, bár azt úgy tudom nem nagyon lehet itt Magyarországon beszerezni, legalábbis nekem ezt mondták. Garnélás ötlet is jó, azt is nagyon köszönöm, bár szerintem inkább a halak mellett fögök dönteni (de még semmi sincs kizárva). Hable, a te linked is nagyon érdekes volt, nem is tudtam, hogy ilyenek is léteznek, ennek ellenére inkább maradnék valamelyik másik verziónál, de tényleg nagyon köszönöm!


Biotóp akváriumok akkor olyan akváriumok, amelyekben csak olyan halak úszkálnak hasonló körülményekben mint az eredeti élőhelyükön ugye? Ez jó ötlet, nem csak úgy összevissza beszórva a halak. Sügeres megoldás is jó, de hol olvashatok még ilyen bitóp összeállításokról, hogy pontosan melyik milyen halakat jelent? Mindenkinek "hasznos választ" nyomtam, hogy megháláljam a segítségeteket :)

2013. jan. 19. 20:59
 8/13 anonim ***** válasza:

Biotóp akváriumokról van egy rövid leírás a diszhal.info-n is.

Belinkelem őket.

Afrikai: [link]

Dél-Amerikai: [link]

Ázsiai: [link]


Ja, és még annyit hozzáfűznék a garnélákhoz, hogy ha komolyabban érdekelnek, akkor javaslom ezt az oldalt végigolvasni: [link]

2013. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ha pesti vagy lesz pár eladó afrikai sügerem ha érdekel nem egy gyakori fajta :)
2013. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 YourDestiny ***** válasza:
A biotóp akvárium nem csak annyiból áll, hogy azonos előhelyről származnak a halak, vagy azok utódai. Próbáljuk a dekorációval is visszaadni az ott lévő természeti képet, de a növényzet, a vízparaméterek is hozzátartoznak mindehhez.
2013. jan. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!