Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szaporodhatnak egymással?

Szaporodhatnak egymással?

Figyelt kérdés
Van 3 gyöngygurámim és 2 aranygurámim. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek de a gyöngy és az aranygurámi szaporodhat egymással?
2013. jan. 19. 16:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, két külön faj.

A gyöngygurámi a Trichogaster leerii, belőle csak egy variáns van.

Az aranygurámi a Trichogaster trichopterus, na neki rengeteg variánsa van: kék, márvány, szürke), melyek szaporodóképesek egymással.

De a kettő között nincs átmenet.

A genetikájukat viszont nem ismerem, tehát ha az utóbbi variánsok keverednek, nem tudom, mi lesz a végeredmény.

2013. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jan. 19. 17:17
 3/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok biztos a meghatározásokba mert ilyen mélyen nem merültem bele de mivel mindkettő Trichogaster (nem tudom most, hogy ez a fajt, fajtát vagy törzset vagy mit jelöl). Mindegy is mivel elég közeli rokonok ezért nem elképzelhetetlen, hogy összeívnak. Például szintén labirint kopoltyús a Betta splendens és a Betta imbellis keresztezéséből hoztak létre bizonyos szín árnyalatokat
2013. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!